• FSB
  Rosyjskie służby bezpieczeństwa zatrzymały w Kaliningradzie 12 obywateli krajów Azji Środkowej podejrzewanych o werbunek do organizacji terrorystycznych; według służb należą oni do działającej w tym regionie organizacji Islamski Dżihad - Dżamaat Mudżahedinów.
 • Miejsce zamachu w Sztokholmie
  Szef MSZ Uzbekistanu Abdulaziz Kamiłow poinformował, że siły bezpieczeństwa jego kraju przekazały Szwecji za pośrednictwem innego kraju zachodniego informacje na temat Rachmana Akiłowa, głównego podejrzanego o zamach w ubiegłym tygodniu w Sztokholmie.
 • Uzbekistan
  Uzbekistan - nieodkryty dla masowej turystki kraj z baśni tysiąca i jednej nocy. Centrum dawnego imperium dziś zaskakuje magicznym spokojem. Niezwykle piękne, tradycyjne meczety i pałace, dzika chociaż nieco melancholijna przyroda sprawiają, że jest to jeden z najpiękniejszych krajów regionu.
 • Trzęsienie ziemi o sile sześciu stopni w skali Richtera nawiedziło Uzbekistan i Tadżykistan. Nie ma informacji o stratach materialnych i ofiarach.
 • Wyprawa milionowego Land Rovera Discovery
  Oto zdjęcia z podróży milionowego Land Rovera Discovery. Celem wyprawy jest zebranie miliona funtów na wsparcie projektu Międzynarodowej Federacji Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca dotyczącego uzdatniania wody w Ugandzie.
 • Uzbecka kolej lepsza od polskiej
  Polscy kolejarze dopiero zbierają pieniądze i przebudowują tory na szybkie pociągi. Tymczasem taka kolej rusza już w... Uzbekistanie. Pociągi mają pędzić z prędkością powyżej 250 km/h.