• zioła, natura
  Według ostrożnych szacunków w Polsce działa około 140 tysięcy znachorów, szarlatanów i najróżniejszych uzdrowicieli, z których większość opanowała do perfekcji sztukę wyciągania z ludzi pieniędzy. Zdarza się niestety i tak, że osoby chore porzucają tradycyjne leczenie, zbytnio ufając różnej maści naciągaczom, którzy z uzdrawianiem nie mają nic wspólnego. Konsekwencje takiego "leczenia" mogą być tragiczne w skutkach.
 • Rozmowa
  Dlaczego w dalszym ciągu wierzymy w moc uzdrowicieli?
 • Konsultacja z lekarzem przez internet
  Naczelna Rada Lekarska zaapelowała do pacjentów, aby porad w sprawach zdrowia szukali u lekarzy. Poglądy wygłaszane przez samozwańczych uzdrowicieli są często absurdalne z punktu widzenia nauki - podkreśliło prezydium NRL w swoim stanowisku.
 • Przemek Kossakowski
  Jeśli wierzyć w medycynę niekonwencjonalną to musi być najzdrowszy człowiek w kraju. W ciągu dwóch lat miał kontakt z około 120 uzdrowicielami - polskimi, ukraińskimi, rosyjskimi, romskimi. Diagnozowali go, oczyszczali, leczyli jego umysł i ciało. A on bez szemrania poddawał się nawet najbardziej szalonym metodom. Pozwalał, by na oczach kamer upuszczali mu krwi, okładali pijawkami, baranimi flakami i pszczołami, cięli, masowali dłutem, a nawet by go żywcem zakopali. Na pierwszej kolaudacji telewizyjni wyjadacze musieli wzięć Przemka Kossakowskiego za niezłego świra, ale od początku wiadomo było, że ten prawdziwek zrobi im show, jakiego do tej pory nie mieli.
 • Przyczyną ozdrowień może być wpływ, jaki na zdrowie wywiera woda z Lourdes
  Za cudowne ozdrowienia, do jakich doszło w sanktuarium maryjnym odpowiedzialna może być struktura wody z Lourdes - oceniają naukowcy. Badacze z Biura Medycznego w Lourdes zorganizowali pierwsze kolokwium naukowe zgłębiające cudowne ozdrowienia.
 • Znachor może idzieć aurę drugiego człowieka
  Czy znachor może widzieć aurę wokół drugiego człowieka? Czy rzeczywiście jest zdolny do odczuwania ból innych i może im pomóc? Naukowcy dowodzą możliwość posiadania nadnaturalnych mocy i dokładnie opisują, jak taka zdolność powstaje.