• Facebook
  Wyciek danych z Facebooka do firmy doradczej Cambridge Analytica może dotyczyć ponad 57 tys. osób w Polsce; Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych na razie współpracuje ze swoimi odpowiednikami w państwach UE, ale nie wyklucza działań krajowych.
 • Sąd
  Znany serwis internetowy domaga się uchylenia wyroku nakazującego mu samodzielne wyszukiwanie i blokowanie filmów. Z kolei twórcy żądają, by dodatkowo kasował też konta osób łamiących prawa autorskie.
 • Premiera Windows 10
  Microsoft pokazał nową wersję systemu operacyjnego. Windows 10 ma chce pogodzić zarówno tradycjonalistów, którzy nie mogą żyć bez menu start, jak i zwolenników trochę bardziej nowoczesnego podejścia do systemu operacyjnego. Wkrótce ma być dostępna darmowa wersja systemu, a premiera pełnego systemu odbędzie się w przyszłym roku.
 • Internet
  Żadnej innej firmie, tak jak Google’owi, nie udało się doprowadzić do perfekcji sztuki wmawiania klientom, że wszystko, co robi, czyni dla ich dobra. Od lat kupujemy to bez mrugnięcia okiem. Jaką cenę płacimy?
 • Najpierw był człowiek myślący, potem bawiący się. Dziś jest człowiek społecznościowy. Miliard ludzi na Facebooku, 600 mln na Qzone, 500 mln na Twitterze i 500 mln na Google+. Media społecznościowe przestały być zabawką. Zmieniają społeczeństwa na całym świecie.
 • Kobieta ze smartfonem - zdjęcie ilustracyjne
  Jedyna oficjalna aplikacja do kupowania biletów PKP za pomocą tabletów i smartfonów wymaga dostępu do naszych poufnych danych. Pozwala m.in. na ściąganie informacji zapisanych w kalendarzach po jej zainstalowaniu.
 • 22 mln z nas korzysta z internetu. 7 na 10 robi to prawie codziennie. Są i tacy, którzy siedzą w sieci na okrągło. Głównie młodzi, logują się po kilkadziesiąt razy na dobę. Reszta to użytkownicy okolicznościowi.
 • Facebook - zdjęcie ilustracyjne
  Liczba aktywnych użytkowników korzystających co miesiąc z portalu społecznościowego Facebook przekroczyła miliard - poinformował jego założyciel Mark Zuckerberg na swoim profilu. Oznacza to, że na Facebooku jest co siódmy mieszkaniec Ziemi.
 • Coraz więcej dzieci w Polsce korzysta z internetu
  Niemal 1,3 mln dzieci w Polsce korzysta codziennie z Internetu. To o prawie 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Oto najnowsze badania PBI/Gemius.