• Twój Vincent
  W Polsce niełatwy obraz o Vincencie Van Goghu zobaczyło w weekend ponad 50 tysięcy osób. Film radzi sobie też na rynkach światowych i coraz więcej osób mówi o Oscarze dla „Twojego Vincenta”
 • Wystawa o Van Goghu w Zabytkowym Dworcu Głównym
  Multimedialny pokaz blisko 3 tys. dzieł Vincenta van Gogha będzie można od soboty oglądać w zabytkowym budynku dworca głównego w Krakowie. Wielkoformatowe obrazy są wyświetlane na ścianach, kolumnach, podłodze i w połączeniu z muzyką stanowią opowieść o życiu malarza.
 • Pamiętacie jeszcze o tym, że obchodzimy teraz rok poświęcony Vincentowi van Goghowi? Jeżeli nie albo nie wiedzieliście, teraz będziecie mieli dobrą okazję, by z tego skorzystać! Warto zainteresować się jedną z wystaw organizowanych w ramach obchodów – to nie tylko jedno z najciekawszych wydarzeń w tym konkretnym cyklu, ale wśród wszystkich tego typu imprez w całym roku. A przy okazji odbywa się w naprawdę ciekawych miejscach – Oslo i Amsterdamie.
 • Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie poinformowało o zidentyfikowaniu obrazu mistrza postimpresjonizmu z 1888 r. To pierwsze odkrycie jego płótna od 85 lat - podaje "Gazeta Wyborcza".
 • Kwiatowy Vincent van Gogh
  Vincent van Gogh byłby dumny z takiego portretu. W holenderskim Nuenen można obejrzeć wizerunek znanego malarza, wykonany z rabatek kwiatowych, trawnika i kawałeczków drewna. Van Gogh najlepiej prezentuje się z lotu ptaka.
 • Vincent van Gogh
  Holenderski impresjonista Vincent Van Gogh (1853-1890) nie zmarł śmiercią samobójczą strzelając do siebie na polu pszenicy. Postrzelił go z colta nastolatek, mający obsesję na punkcie Dzikiego Zachodu - wynika z jego nowej biografii.
 • Autoportret Van Gogha
  Biała farba, użyta do rozjaśnienia żółtego koloru na obrazach van Gogha, w tym na "Słonecznikach", z czasem powoduje efekt odwrotny - żółty kolor ciemnieje i w końcu staje się brązowy. Zjawisko to opisują belgijscy naukowcy w piśmie "Analytical Chemistry".