• "W ciemności" zbiera dobre recenzje we Włoszech
  Nominowany do Oscara film Agnieszki Holland "W ciemności" wszedł na ekrany kin we Włoszech tuż przed obchodzonym w niedzielę Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Watykański dziennik "LOsservatore Romano" pisze o nim w samych superlatywach.
 • 20. "Wstyd" – 7.26
  Sezon podsumowań trwa w najlepsze. Najlepsze filmy minionego roku wybrali również czytelnicy Stopklatki. Oto pierwsza 20. najlepiej ocenianych obrazów spośród premier w polskich kinach w 2012 roku wraz z ocenami przyznanymi poszczególnym produkcjom.
 • "W ciemności"
  "W ciemności", "Róża", "Jesteś Bogiem", "Pokłosie" – o tych polskich filmach było głośno w mijającym roku. W kinach było tłoczno, a dwa tytuły przekroczyły magiczną liczbę miliona widzów... Oto najważniejsze premiery roku 2012.
 • "80 milionów" walczy o Złote Lwy w Gdyni
  Znamy już listę filmów, które wystartują w konkursie głównym 37. Gdynia Film Festival. O tegoroczne Złote Lwy rywalizować będzie 13 produkcji. Trzynastka tym razem okazała się szczęśliwa.
 • Agnieszka Holland: Byliśmy blisko statuetki, nie czuję goryczy
  "Byliśmy dość blisko statuetki, nie czuję goryczy. Nasz film niewątpliwie robi bardzo duże wrażenie na widzach" – tak przyjęcie filmu "W ciemności" w USA oceniła po gali Oscarów Agnieszka Holland.
 • George Clooney
  Nie wszyscy goście oscarowej gali opuszczali Highland Center w Hollywood w dobrych nastrojach. Oto najwięksi przegrani tegorocznego rozdania statuetek Akademii Filmowej. Typowani na zwycięzców, byli blisko najważniejszej nagrody w branży, ale jej nie zdobyli...
 • Robert Więckiewicz i Agnieszka Holland
  Mocne słowa reżyserki Agnieszki Holland. Twórczyni filmu "W ciemności" nie kryła zawodu po porażce. Stwierdziła przy tym, że i tak jest w lepszej sytuacji niż Martin Scorsese. "Przegrałam z naprawdę dobrym filmem , a nie jakąś idiotyczną wydmuszką" - stwierdziła Holland.
 • "Artysta" z Oscarem za najlepszy film
  Nadzieje były wielkie, ale na nominacjach się skończyło. Ani operator Janusz Kamiński, ani Agnieszka Holland nie zostali wyróżnieni Oscarem 2012. Nasz czołowy hollywoodzki operator przegrał z Robertem Richardsonem, autorem zdjęć do "Hugo", zaś "W ciemności" zostało pokonane przez wychwalany przez krytyków irański film "Rozstanie". Najlepszym filmem okazał się "Artysta", najlepszą aktorką Meryl Streep ("Żelazna Dama"), a aktorem Jean Dujardin ("Artysta").
 • Oscar
  Czarno-biały, i do tego francusko-belgijski film "Artysta" został wybrany najlepszym filmem i uhonorowany Oscarem. Spośród aktorek wyróżniono Meryl Streep, zaś wśród panów statuetkę otrzymał Jean Dujardin. Najlepszy reżyser to Michel Hazanavicius. którego wyróżniono za "Artystę".
 • W Polsce "W ciemności" okazało się przebojem kasowym
  To była trzecia nominacja dla dla Agnieszki Holland. Niestety, w tym przypadku powiedzenie "do trzech razy sztuka" nie sprawdziło się. Film polskiej reżyserki przegrał z irańskim obrazem "Rozstanie", wychwalanym przez... Agnieszkę Holland.