• Alkohol w ciąży
  Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) przypada na całym świecie co roku 9 września - przypominają organizatorzy kampanii "Ciąża bez alkoholu" i zachęcają przyszłe mamy do rezygnacji z picia w czasie ciąży. "Wybierz 9 miesięcy ciąży bez alkoholu!" - apelują.
 • płód usg
  Czasami, mimo pozytywnych wyników badań i bezproblemowego przebiegu ciąży, dziecko rodzi się z wrodzonymi wadami. Jak dochodzi do takich błędów w diagnozie?
 • Pacjent w szpitalu
  Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wydało ostrzeżenie, aby kobiety w ciąży i kobiety planujące ciążę unikały podróży do Brazylii i innych krajów Ameryki Łacińskiej, gdzie pojawił się wirus Zika. Wirus nie jest wprawdzie groźny dla nich samych, ale może zaatakować płód.
 • Dla kogo badania prenatalne?
  O badaniach prenatalnych mówi się obecnie bardzo wiele. Temat jest często demonizowany, zdarza się, że przyszłe mamy rozważają konieczność przeprowadzania badań. A przecież chodzi o zdrowie małego człowieka. O korzyściach diagnostyki prenatalnej opowiada dr Adam Muszyński - ginekolog, położnik.
 • Jak sprawdzić, czy dziecko ma zespół Downa?
  Nowa metoda nieinwazyjnego, genetycznego badania na obecność trisomii płodu, która daje szansę na określenie ryzyka występowania takich chorób jak zespół Downa jest już dostępna w Polsce. Dzięki NIFTY, badaniu opracowanemu przez Instytut BGI, wzrośnie bezpieczeństwo oraz skuteczność diagnostyki prenatalnej.