• Młodzi ludzie robią sobie zdjęcie
  "Najpierw pobudzamy atencję, publikując masę zdjęć w sieci, a dopiero po jakimś czasie okazuje się, że tylko nam na tym zależy. Że robimy to tylko dla siebie. I nie potrafimy bez tego żyć" - mówi w rozmowie z dziennik.pl dr Tomasz Sobierajski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Bieganie po plaży
  Polacy upodobali sobie długie weekendy i coraz chętniej wykorzystują te terminy na krótkie wypady w kraju. Imprezy, spotkania, wyjazdy – aż grzech nie wykorzystać tego czasu.
 • kobieta i mężczyzna na plaży
  Popularność wyjazdów typu last minute w Polsce nie maleje. Jak wynika z badań Polskiej Izby Turystyki w 2018 roku blisko 52 proc. klientów biur podróży kupiło wycieczki na miesiąc lub krócej przed wyjazdem. "Last minute" jest też najczęściej wyszukiwanym hasłem dotyczącym wakacji w polskim internecie. W okresie urlopowym Polacy wpisują je 500 tys. razy w miesiącu! Wyjazdy kupowane na ostatnią chwilę często kryją jednak niemiłe niespodzianki. Te mogą nie tylko popsuć wyjazd, ale też mocno uderzyć po kieszeni. Na jakie zapisy uważać?
 • Sinice
  We wtorek rano nadal zamknięte z powodu zakwitu sinic są dwa kąpieliska nad Zalewem Szczecińskim. Pozostałe kąpieliska nad tym akwenem są otwarte. Wszystkie nadmorskie kąpieliska, jak i te położone nad jeziorami w Zachodniopomorskiem i Pomorskiem są czynne - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
 • Leki na wakacje
  Darmowe noclegi dla dzieci, bez względu na ich liczbę, łazienka czyszczona wyłącznie sodą i octem, pościel z organicznego lnu, pegański obiad czy...numer do najbliższej agencji towarzyskiej – zachcianki turystów znów zaskakują polskich hotelarzy. Przegląd zapytań z tego sezonu przygotował portal Noclegi.pl.
 • wypadek
  Czy tygodniowe wakacje za granicą mogą kosztować pół miliona złotych? W jaki sposób rozsądnie przygotować się do wyjazdu na letni wypoczynek, aby spędzić go bezpiecznie? Jak uchronić się przed wysokimi kosztami pomocy medycznej na miejscu?
 • Na zamkniętą dla ruchu drogę prowadzącą do Kuźnic w Zakopanem wjeżdżają codziennie setki turystów, którzy tłumaczą, że tak prowadzi ich nawigacja Google. Wcześniej problem z nawigacją, która prowadziła ruch przez Gubałówkę, władze miasta zgłaszały do operatora.
 • kobieta i mężczyzna na plaży
  W tegorocznym szczycie sezonu wyjazdy zagraniczne są o 15 proc. droższe niż w 2018 r. - wynika z raportu portalu Wakacje.pl. Na wyjazd po sezonie zdecydowało się już 25 procent więcej Polaków niż w 2018 roku.
 • Most nad kanałem Naviglio Grande, Mediolan, Włochy
  Najbliższy długi weekend wypada od 15 do 19 sierpnia. Biorąc więc jeden dzień wolnego w piątek 16 sierpnia, można cieszyć się 4 dniami odpoczynku i zaplanować krótki wyjazd. Eksperci Bancovo.pl wybrali dwie lokalizacje – jedną w Polsce i drugą za granicą oraz policzyli, ile będzie nas to kosztowało.
 • Morze Bałtyckie
  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w sobotę po południu, że większość nadmorskich kąpielisk jest otwarta. W Zachodniopomorskim nadal zamknięte jest jedno kąpielisko nadmorskie ze względu na podwyższoną ilość bakterii escherichia coli.