• Waldemar Krzystek cały czas jest wierny Dolnemu Śląskowi
  Nawet jeśli wchodzący na ekrany kin "Fotograf" to nieudany thriller, jego reżyser Waldemar Krzystek wciąż należy do najciekawszych twórców polskiego kina.
 • Emitowany przez TVP serial "Anna German" błyskawicznie podbił serca polskiej publiczności. Historia życia i kariery legendarnej polskiej wokalistki była kręcona głównie w malowniczych plenerach Ukrainy.
 • "80 milionów" polskim kandydatem do Oscara
  "80 milionów" w reżyserii Waldemara Krzystka, o sensacyjnej historii pieniędzy należących do dolnośląskiej Solidarności, będzie polskim kandydatem do Oscara 2013 w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny.
 • "80 milionów" foto: Jarosław Sosiński / dystr. Kino Świat
  Po melodramatycznej "Małej Moskwie" Waldemar Krzystek opowiada sensacyjny epizod z historii dolnośląskiej "Solidarności". "80 milionów" zapowiada się nieźle, ale jest niewykorzystaną szansą na dobre kino.
 • "80 milionów" foto: Jarosław Sosiński / dystr. Kino Świat
  "80 milionów" Waldemara Krzystka to kino sensacyjne, ale inspirowane autentycznymi wydarzeniami z dziejów PRL. Tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego grupa młodych działaczy dolnośląskiej Solidarności wypłaciła z wrocławskiego banku związkowe pieniądze, 80 mln zł. Gotówka ta pomogła potem w budowaniu wrocławskiego podziemia… Na ekranie m.in. Filip Bobek, Wojciech Solarz, Olga Frycz, Marcin Bosak i Agnieszka Grochowska. W kinach od 25 listopada.
 • Sonia Bohosiewicz w filmie "80 milionów"
  Sonia Bohosiewicz zagrała funkcjonariuszkę Służb Bezpieczeństwa w – opartym na prawdziwych wydarzeniach – filmie Waldemara Krzystka "80 milionów".