• Modne walizki i torby podróżne
  Już za kilka dni kalendarzowa wiosna, a co za tym idzie, czas częstych wypadów za miasto, spontanicznych wycieczek i długo planowanych urlopów. Zobacz przegląd najładniejszych, a przy tym maksymalnie funkcjonalnych toreb podróżnych i walizek.
 • Ludzie z walizką
  Ponad dwa miliony zł wyda w tym roku Warszawa na likwidację barier architektonicznych w stolicy, np. obniżanie krawężników przy przejściach dla pieszych czy zainstalowanie tzw. pasów ostrzegawczych - poinformowała w czwartek wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.
 • Przejście graniczne
  Straż Graniczna Ukrainy udaremniła przemyt 68 starodruków, które obywatel tego kraju próbował wywieźć do Polski przez przejście graniczne Krakowiec-Korczowa. Na razie nie wiadomo, czy jest to część zbiorów skradzionych z Lwowskiej Galerii Sztuki.
 • Zakazana walizka na kółkach
  Od maja przyszłego roku obowiązywać będzie zakaz przejazdu przez Wenecję z hałaśliwą walizką na kółkach. Kto nie wymieni ich na nadmuchiwane i gumowe, zapłaci mandat w wysokości od 100 do 500 euro.
 • Jak się spakować, żeby nie przepłacić?
  Wybierając się na wakacje lub dłuższy wyjazd służbowy, stajemy przed dylematem - czy zdołamy zapakować się w walizkę tak małą, że zostanie ona uznana za bagaż podręczny. A może lepiej zapłacić za bagaż rejestrowany? Oto kilka rad dla podróżujących.