Rosjanie oburzeni niszczeniem radzieckich pomników w Polsce
06 listopada 2014"Wandalizm zgodnie z prawem" - pod takim tytułem "Rossijskaja Gazieta"
informuje o tym, że mieszkańcy Nowego Sącza chcą zniszczyć cmentarny
pomnik żołnierzy radzieckich. Dziennik przypomina, że polsko-rosyjska
umowa z 1994 roku gwarantuje bezpieczeństwo wszystkim miejscom pamięci.