• Tomasz Komenda, witany przez rodzinę, wychodzi z aresztu śledczego we Wrocławiu.
  Jak ustalił "Fakt", w sobotę w jednym z wrocławskich szpitali zmarła w tajemniczych okolicznościach 58-letnia Dorota P., czyli kluczowy świadek w sprawie Tomasza Komendy. Teraz prawda o tym, kto i dlaczego doprowadził do oskarżenia, a następnie skazania Komendy, może już nigdy nie wyjść na jaw.
 • Adrian Zieliński
  Ciężarowiec Adrian Zieliński, wykluczony z reprezentacji Polski podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku po ujawnieniu w jego organizmie środka dopingowego, poddał się badaniu wariografem, chcąc udowodnić swoją niewinność.
 • Lech Wałęsa
  Lech Wałęsa mówi, że nigdy nie współpracował z SB. Były prezydent, po raz pierwszy oficjalnie zabrał głos w sprawie dokumentów ujawnionych w domu Czesława Kiszczaka. Przyznał też, że rozważa pozew przeciwko IPN.
 • "Super Express" publikuje wynik badania Kamila Durczoka wariografem
  Czy ten dokument pomoże byłemu dziennikarzowi "Faktów" TVN wygrać z tygodnikiem "Wprost" proces przed sądem? Kamil Durczok przebadał się na wariografie. Wykrywacz kłamstw sprawdził, czy podawane przez niego wyjaśnienia w sprawie molestowania i mobbingu są wiarygodne. "Super Express" publikuje wyniki badań.
 • Wykrywacz kłamstw
  Już od prawie pół wieku wojskowi policjanci używają wykrywacza kłamstw w swojej pracy. Urządzenia analogowe to przeszłość: wyniki zapisywane na taśmie pisakami trudno było poddać analizie i obróbce cyfrowej. Teraz urządzenie popularnie zwane poligrafem zastąpi laptop.
 • Giertych chce zabadać Kaczyńskiego wykrywaczem kłamstw
  Uchylenia immunitetu prezesa PiS domaga się Roman Giertych, który pozwał go za kłamstwo - ujawnia "Rzeczpospolita". Sejmowa Komisja Regulaminowa prawdopodobnie po Nowym Roku rozważy wniosek byłego wicepremiera.