• Biedronka na Dworcu Centralnym / warszawawpigulce.pl
  Dwie Biedronki w Warszawie były dziś otwarte do godz. 21.00 pomimo zakazu handlu. Chodzi o markety na dworcach Centralnym i Wschodnim.
 • Rondo Czterdziestolatka i wiadukty nad Alejami Jerozolimskimi
  Władze Warszawy szykują się do zwężenia ulic w ścisłym centrum, a jednocześnie trwają przygotowania do budowy inwestycji, które będą generowały dodatkowy ruch. Także samochodowy, bo nie wszyscy przesiądą się do komunikacji miejskiej i na rowery, jak chciałyby władze miasta. Wkrótce centrum stolicy może stać się niemal nieprzejezdne.
 • Dworzec w Bydgoszczy, wizualizacja
  Koniec z obdrapanymi wiatami, nierówną nawierzchnią i starymi kasami biletowymi pamiętającymi czasy PRL-u. Kolej chce, by nowe dworce w całym kraju były wizytówkami firmy. Ma być nowocześnie i komfortowo. Czyli jak?
 • Pendolino
  Pendolino ma problemy związane z tzw. przekroczeniem skrajni, z powodu których konieczne jest punktowe przesuwanie urządzeń przytorowych. Dzisiaj poinformowaliśmy w "DGP", że superpociąg podczas testów na polskich torach zahaczył o słup na Dworcu Centralnym.
 • "Azyl Fryderyk" to jeden z projektów festiwalu Warszawa Centralna
  "Czarodziejska góra" w Pałacu Kultury? Czemu nie – odpowiadają szwedzcy performerzy z grupy Poste Restante. Ich akcja "Azyl Fryderyk", którą pokazują w Teatrze Dramatycznym, to część Festiwalu Teatralnego Warszawa Centralna. To odważny performance, w którym wykorzystano wrażenia i idee.