• Kadr z filmu "Shindisi"
  "Shindisi", film gruzińskiego reżysera Dito Tsintsadze, otrzymał nagrodę główną - Warsaw Grand Prix - 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Wśród najlepszych tytułów znalazła się także "Kudłata historia" Homayouna Ghanizadeha. Werdykt ogłoszono w sobotę w Multikinie Złote Tarasy.
 • W Warszawie wschodnioeuropejską premierę bedze miał film "Balon"
  180 filmów z 63 krajów znalazło się w programie 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, który odbędzie się od 11 do 20 października. Publiczność zobaczy m.in. "Malowanego ptaka" Vaclava Marhoula, którego światowa premiera odbyła się na festiwalu w Wenecji.
 • Stare fotele kinowe
  190 filmów - krótko, średnio i pełnometrażowych - zostanie pokazanych podczas tegorocznego 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w dniach 12-21 października. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt premier - światowych, europejskich i polskich.
 • Ponad 200 filmów - krótko i pełnometrażowych - zobaczymy podczas tegorocznego, 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Organizatorzy wydarzenia, które odbędzie się w dniach 13-22 października, zaplanowali niemalże 70 premier - w tym m.in. nowego filmu Andrzeja Jakimowskiego.
 • Kadr z filmu "Przeobrażenie"
  Liczę, że fani horrorów polubią mój film. Ale jeżeli ktoś idzie do kina z dziewczyną, licząc na przeżycie jak z kin drive-in z lat 50., może poczuć się nieco rozczarowany. Nie zdziwię się, jeśli powie, że to najgorszy film, jaki widział w życiu – mówi Michael O’Shea, którego debiutanckie "Przeobrażenie" zostanie pokazane na Warszawskim Festiwalu Filmowym
 • "Demon" po festiwalach w San Sebastian i Toronto trafi na WFF
  Warszawski Festiwal Filmowy jak co roku stawia widzów przed trudnymi decyzjami: nie da się obejrzeć wszystkiego, trzeba więc tytuły skrupulatnie selekcjonować. Tym bardziej że sporo z nich tradycyjnie będzie dostępnych wyłącznie na festiwalowych pokazach.
 • Emmanuelle Seigner na gali finałowej WFF
  Jedno z największych filmowych świąt w Polsce, 29. Warszawski Festiwal Filmowy już za nami. Przez ostatnie dziesięć dni kinomani mieli okazję obejrzeć ponad 200 produkcji z kraju i ze świata, w tym wiele pokazów premierowych. Na kończącej słynną imprezę gali pojawiło się wielu znanych gości...
 • "Dotyk grzechu" z Cannes do Warszawy
  Chiny opanowane przez przemoc. Film, który zaszokował publiczność tegorocznego festiwalu w Cannes swoją brutalnością, zgarniając przy okazji nagrodę za najlepszy scenariusz. Premiera "Dotyku grzechu" ma być jednym z najważniejszych wydarzeń 29. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
 • "Fuck For Forest" nagrodzone na Warszawskim Festiwalu Filmowym
  Choć zbierają fundusze na działalność ekologiczną, większość dużych organizacji, takich jak WFF czy Rainforest Foundation Fund, nie przyjmuje od nich datków.
 • "Imagine"
  W programie 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego nie mogło zabraknąć produkcji polskich i z udziałem polskich twórców. Na wielkie otwarcie imprezy zaprezentowany zostanie nowy film Andrzeja Jakimowskiego – "Imagine". A oto inni reprezentanci Polski na kultowym festiwalu.