• Shazza
  Biznes, który wyrastał z rodzącą się Polską, własne stacje telewizyjne, firmy fonograficzne, dyskoteki, prasa, miliony odbiorców. "Przez lata mało kto traktował disco polo poważnie, a to błąd" - powiedziała PAP autorka książki "Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo" Judyta Sierakowska.
 • Warszawa
  W Warszawie wiosną 2018 r. mieszkało 2,07 mln osób w tygodniu roboczym. W soboty i niedziele liczba ta spada jednak do 1,874 mln – poinformował w czwartek stołeczny ratusz, powołując się na nowatorskie badanie.
 • Burza nad miastem
  Od rana będzie dość pogodnie, ale w drugiej części dnia pojawią się gwałtowne burze. Lokalnie możliwy będzie grad.
 • Prognoza pogody
  Jak informuje IMGW, południe Europy znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów z głównymi ośrodkami nad Wyspami Owczymi i zachodnią Rosją. Z zachodu na wschód Europy przemieszczają się układy frontów atmosferycznych. Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, rozciągającym się pomiędzy niżami nad zachodnią Rosją i północno-wschodnim Atlantykiem, tylko nad krańce południowe sięgnie słaby klin wyżowy. Nad dzielnice zachodnie nasuwa się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie lekko wzrasta.
 • upał
  W sobotę i w niedzielę na zachodzie Polski temperatura wzrośnie miejscami do ponad 30 st. W pozostałej części kraju będzie nieco chłodniej, a najchłodniej na wschodzie, gdzie ma być od 22 do 25 st. - poinformował w piątek IMGW.
 • upał
  Jak podaje IMGW, północno-zachodnia, środkowa i wschodnia Europa będzie pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami znad Wysp Brytyjskich, Danii i zachodniej Rosji. Pozostała część kontynentu znajduje się pod wpływem słabych wyżów. Północno-wschodnia Polska pozostanie w zasięgu słabego wyżu znad Morza Bałtyckiego, pozostały obszar kraju będzie w zatoce z ciepłym frontem atmosferycznym. Na południu kraju pozostanie upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, na północy powietrze polarne morskie.
 • Warszawa
  W weekend odbędą się dwa zgromadzenia publiczne i przemarsze oraz procesja Święta Dziękczynienia. Zorganizowany będzie także przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej i rolkarzy, a także impreza z okazji Dnia Dziecka. W związku nastąpią zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Śmigłowiec ratowniczy TOPR w Tatrach
  Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w niedzielę bezpiecznie sprowadzili dwójkę turystów z Małego Kościelca, a w sobotę przy pomocy śmigłowca sprowadzili do Zakopanego piątkę turystów z Ukrainy.
 • Wisła
  W sobotę i niedzielę dojdzie do kulminacji fali wezbraniowej na Wiśle - poinformowało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pośrednictwem Twittera.
 • Deszcz wiosną
  Synoptycy nie mają dobrych wieści dla ludzi, którzy nie mogą się doczekać słońca. Zarówno dziś, w piątek, jak i w sobotę będzie cały czas padać.