• Okładka Vegano Italiano
  Aromatyczne zioła, soczyste pomidory, czy chrupiące ciasto to kwintesencja włoskiej kuchni. Wśród tradycyjnych dań z Półwyspu Apenińskiego Rosalba Gioffre wyszukała ponad 150 wegańskich kompozycji, które nie tylko łatwo można przygotować w domu, ale też nie marnować czasu oraz nie nadwyrężyć portfela przy poszukiwaniu składników, często zupełnie egzotycznych.
 • Bojownik Państwa Islamskiego
  Jest jednak jakaś sprawiedliwość - takimi słowami działaczka na rzecz praw zwierząt skomentowała śmierć rzeźnika w zamachu na francuski supermarket 23 marca.
 • Pieczone warzywa
  Moda na zdrowy i aktywny tryb życia, a także dbanie o środowisko z każdym dniem stają się bardziej powszechne. Obecnie coraz więcej osób przywiązuje uwagę do tego co je, skąd pochodzą produkty oraz jakie znaczenie mają dla naszego organizmu. Jednym z pierwszych trendów żywieniowych, którego cele i założenia stały się stylem życia, jest wegetarianizm. Choć prawie każdy o nim słyszał, nie każdy zna jego cechy szczególne. Postanowiliśmy przyjrzeć mu się dokładniej…
 • Burger z buraka
  Mistrzowie kuchni zachęcają aby nie bać się eksperymentów z burgerowi wersją wege.
 • Komosa ryżowa
  Komosa ryżowa to kasza pochodząca z Ameryki Południowej, która cechuje się dużą zawartością wapnia, fosforu, żelaza i witaminy E. Jakie są inne jej właściwości i jak często można po nią sięgać?
 • Wegetariański burger
  Słowo burger kojarzy się z jedzeniem typu fast-food, jednak wcale nie musi nim być. Obecnie panuje trend na zdrowe odżywianie, dlatego coraz częściej klasyczne burgery z mięsem, są zastępowane zdrowszą, często wegetariańską wersją. Przygotowanie takiej kanapki to nic trudnego, tym bardziej jeżeli korzystamy z gotowych przepisów.
 • Kasza z grillowanymi warzywami
  Wege burgery, bezmięsne kotlety, słodkie pyszności z kaszy jaglanej – dieta wegetariańska kusi bogactwem smaków i szeregiem pełnowartościowych składników odżywczych. Eksperci marki Kupiec zdradzają jakie smakowite i zdrowe sekrety skrywa kuchnia wegetariańska.
 • Dieta dziecka
  Szacuje się, że w Polsce może być już milion osób niejedzących mięsa. Wśród nich są dzieci, których rodzice mają problem ze znalezieniem dla nich miejsca w przedszkolach. Zdarza się, że placówki, zwłaszcza publiczne, utrudniają zapisanie małych wegetarian, aby nie komplikować pracy stołówkom.
 • Dziecko je warzywa
  Dieta wege jest zdrowa dla dzieci - uważa Hanna Stolińska. Dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia przekonuje, że nie ma żadnych przeszkód, aby w tak młodym wieku odstawić mięso.
 • Fleksitarianizm - wegetarianizm dla niewymagających
  Wegetarianizm od dawna stanowi słowo klucz wśród modnych diet. Jednak nie każdy chce zupełnie rezygnować z jedzenia mięsa. Ci, których uwiodło modne słowo "wege" mogą przejść na fleksitarianizm - dietę, która zakłada okazjonalne spożywanie mięsa.