• Radosław Sikorski
  O słowach Radosława Sikorskiego wygłoszonych w Berlinie, głośno w całej Europie. Szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle nie ma wątpliwości, że przemówienie jest ważne dla Europy i dowodzi zaufania w stosunkach polsko-niemieckich.
 • Niemcy nie chcą rozmawiać z Kadafim. Uznają radę rebeliantów
  Narodowa Rada Libijska jest legalnym reprezentantem narodu libijskiego - oświadczył w poniedziałek szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle na wspólnej konferencji prasowej w Bengazi z przedstawicielem Rady odpowiedzialnym za sprawy zagraniczne Alim Essawim.
 • Guido Westerwelle zrezygnował ze stanowiska szefa FDP
  Niemiecki minister zdrowia, 38-letni Philipp Roesler, został we wtorek nominowany na nowego szefa współrządzącej w Niemczech Partii Wolnych Demokratów (FDP). Zastąpi on Guido Westerwellego, który rezygnuje z kierowania partią po serii porażek wyborczych FDP.
 • Guido Westerwelle
  Szef współrządzącej Niemcami Partii Wolnych Demokratów (FDP) Guido Westerwelle zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o ponowny wybór na przewodniczącego ugrupowania. Chce on jednak pozostać szefem niemieckiej dyplomacji.
 • Zmiany w niemieckim rządzie?
  Współrządząca Niemcami liberalna FDP może już jutro podjąć decyzję o zmianach w kierownictwie ugrupowania. Wielu polityków FDP otwarcie żąda rezygnacji szefa partii Guido Westerwellego, obwiniając go o klęskę liberałów w wyborach regionalnych.
 • Białoruski prezydent obiecuje demokratyczne wybory na Białorusi
  "Nie mamy interesu w tym, żeby wybory były nieprzejrzyste i mogły być zakwestionowane przez międzynarodowe organizacje" - zapewniał we wtorek białoruski prezydent szefów dyplomacji Polski i Niemiec, Radosława Sikorskiego Guido Westerwelle.
 • Szef niemieckiego MSZ wziął ślub. Z mężczyzną
  Przez wiele lat nie afiszował się ze swoją orientacją seksualną. Ale teraz zmienił poglądy. Szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle wziął ślub ze swoim długoletnim partnerem.
 • "Takie słowa Steinbach szkodzą nam, i to bardzo"
  Szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle ocenił w piątek, że wypowiedzi szefowej niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV) Eriki Steinbach, kwestionujące odpowiedzialność Niemiec za II wojnę światową, szkodzą wizerunkowi Niemiec w Polsce i w innych krajach.