• Kamil Nożyński w serialu "Ślepnąc od świateł"
  W 2018 roku najchętniej oglądanym serialem w HBO GO w Polsce była produkcja HBO Europe Ślepnąc od świateł w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego zrealizowana na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka. Na drugim miejscu znalazł się serial HBO Westworld, czyli mroczna odyseja o narodzinach sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu, a na trzeciej kultowy już serial HBO Gra o tron.
 • Westworld
  Westworld to interesująca telewizyjna propozycja z pogranicza westernu i science-fiction. Akcja serialu rozgrywa się w sztucznie wykreowanym świecie ˗ parku rozrywki o nazwie „Westworld”, w którym ludzie mogą wcielać się w wybrane przez siebie rolę i odgrywać je w otoczeniu humanoidalnych robotów (hostów), które przybierają perfekcyjnie ludzką postać. Klienci wybierają dla siebie fabularny tryb, który wyznacza zakres ich działań. Mogą zabijać hosty, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Park rozrywki jest początkowo ściśle kontrolowany przez jego twórców. Zabawa w Boga musi się jednak skończyć katastrofą, której reperkusje obserwujemy w drugim sezonie produkcji (HBO wyemitowało jak dotąd 3 odcinki).
 • "Westworld"
  Organizacja PETA oskarżyła producentów z Warner Bros. oraz HBO, że na planie 2. sezonu popularnego serialu "Westworld" znęcano się nad słoniami. Stacja nie ma sobie nic do zarzucenia.
 • Ramin Djawadi
  Do Polski przyjedzie 15 maja, by w Łodzi zaprezentować show pełen efektów wizualnych i pirotechniki, oparty na muzyce z serialu HBO „Gra o Tron”. Nam udało się poznać nie tylko szczegóły widowiska, ale także poznać kulisy tworzenia ścieżek dźwiękowych, za którymi stoi jeden z najbardziej uzdolnionych twórców muzyki filmowej młodego pokolenia - Ramin Djawadi.
 • Opowieść podręcznej
  W nocy z niedzieli na poniedziałek w Los Angeles po raz 69. rozdano "telewizyjne Oscary". Za najlepszy serial dramatyczny uznano adaptację dystopicznej powieści Margaret Atwood "Opowieść podręcznej".