• Lekcja WF, ćwiczenia gimnastyczne, dziecko stoi na głowie
  Jak przygotować zajęcia tak, aby uczniowie byli na nich bezpieczni?
 • Lekcja WF w szkole
  Uczniowie unikają lekcji WF-u, a rodzice i lekarze na potęgę wypisują im zwolnienia lekarskie, w rzeczywistości działając na ich niekorzyść. Liczne badania potwierdzają, że zbyt mała aktywność fizyczna jest najczęstszym powodem otyłości oraz wad postawy wśród dzieci i młodzieży. Fizjoterapeuci apelują: ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju młodego organizmu, a w dobie smartfonów, tabletów i konsoli zajęcia wychowania fizycznego często są jedyną okazją do ćwiczeń, dlatego nie powinno się ich unikać.
 • Donald Tusk na orliku
  Rząd PiS nie wyłoży pieniędzy na niezbędne modernizacje orlików, będących częścią jednego ze sztandarowych programów rządów PO-PSL. Bez napraw boiska mogą przestać istnieć.
 • Lekcja WF w szkole
  Stypendysta ministra sportu będzie miał obowiązek promować lekcje WF w szkole. W resorcie trwają prace, by wpisać taką klauzulę do umów. Wszystko po to, by skończyć z bagatelizowaniem rozwoju ruchowego dzieci.
 • Dzieci na WF
  Wygląda na to, że zmienione rozporządzenie ministra edukacji dotyczące zwolnień z zajęć wychowania fizycznego narobiło sporo zamieszania. Weszło w życie od 1 września i miało powstrzymać falę zwolnień z lekcji gimnastyki, tymczasem niektórzy uczniowie mają duże problemy z tego powodu.
 • Dzieci na WF
  W dobie tabletów, konsoli i wszechobecnej elektroniki sport jest mało popularny wśród dzieci. Dla wielu lekcje WF-u są jedyną formą aktywności, a ruch jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Warto o tym pamiętać przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym.
 • Anna Lewandowska poprowadziła lekcję WF na Stadionie Narodowym
  W ramach akcji "Stop Zwolnieniom z WF-u" około 800 dzieci i młodzieży z całej Polski wzięło udział w imprezie "Wielki WF na Zimowym Narodowym". Pokazową "lekcję" poprowadziła Anna Lewandowska.
 • Grube dziecko
  W Polsce otyłość wśród dzieci jest coraz większym problemem. Prawie pół miliona uczniów ma nadwagę lub cierpi z powodu skrzywienia kręgosłupa. Kluczem do sukcesu jest prawidłowa dieta oraz aktywność fizyczna. A jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, coraz więcej dzieci nie chce ćwiczyć na WF-ie.
 • Dziecko ćwiczy
  Co z tego, że sale gimnastyczne i szkolne boiska są coraz lepiej wyposażone, skoro świecą pustkami? Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała lekcje WF-u. Wyniki są fatalne - zarówno dla szkół, jak i dla uczniów.
 • Minister sportu Joanna Mucha
  Minister sportu Joanna Mucha chce skończyć z plagą zwolnień z WF-u. W tym tygodniu Mucha będzie prezentować różne działania, które mają zachęcić młodzież do uczestniczenia w zajęciach sportowych.