• Japonia
  Dwie osoby zginęły, dziewięć uznano za zaginione, a co najmniej 80 zostało rannych w Japonii w sobotę z powodu tajfunu, który sparaliżował Tokio - podała agencja Kyodo. 270 tys. domów jest pozbawionych prądu; w ocenie władz "Hagibis" to najsilniejszy tajfun od 1958 r.
 • Huragan Dorian
  Utrzymujący się w pobliżu Bahamów huragan Dorian w nocy z poniedziałku na wtorek osłabł do kategorii 3 w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona; wiatr wieje z prędkością ok. 193 km na godzinę - poinformowały amerykańskie służby meteorologiczne.
 • Ulewny deszcz
  Jak informuje IMGW, Europa południowa oraz Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu słabych wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą układy niskiego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji, w chłodnym powietrzu polarnym morskim napływającym z północnego zachodu. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się wahać
 • Silny wiatr
  Silny wiatr i burza, jakie przeszły w niedzielę w okolicach Przemyśla, spowodowały zawalenie się sceny na festynie z okazji Święta Pieroga w pobliskim Ostrowie. Po wypadku odwołany został koncert zespołu Lombard, a festyn zakończono.
 • "Wiatr. Thriller dokumentalny" reż. Michał Bielawski
  "Są ludzie, którzy nie wiedzą, co ich bierze, ale po prostu idą pić. Czują, że coś się dzieje, choć tego nie rozumieją. To powoduje, że wzrasta wówczas przemoc domowa. Miałem szansę weryfikować to słuchając bardzo dużej ilości nagranych powiadomień alarmowych pod numer 112. I naprawdę widać, że w czasie halnego jest intensywniej" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Michał Bielawski, reżyser filmu "Wiatr. Thriller dokumentalny", który od 7 lipca będzie dostępny w polskim HBO i HBO GO.
 • Ciemne chmury nad jednym z moskiewskich osiedli
   Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Jedynie Europa Północna znajdzie się pod wpływem niżów znad Islandii i zachodniej Rosji, którym będą towarzyszyć fronty atmosferyczne. Polska znajdzie się w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.
 • Jak informuje IMGW północno-wschodnia oraz częściowo środkowa Europa jest pod wpływem rozległego niżu z głównym ośrodkiem w rejonie Jeziora Onega. Nad resztą kontynentu dominują wyże, tylko w zachodniej części basenu Morza Śródziemnego znajdują się płytkie niże. Polska jest na skraju wyżu z centrum w rejonie Wysp Brytyjskich, w powietrzu polarnym morskim, tylko na krańcach południowych zaznacza się obecność frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Jeziora Onega.
 • Wiatr
  W środę wciąż obowiązują wprowadzone we wtorek przez IMGW ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w trzynastu województwach. Instytut wprowadził również alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem w północnej Polsce i silnym wiatrem na Pomorzu.
 • Burza
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem dla czterech województw.
 • Burza nad miastem
  W sobotę po południu i w nocy ponownie mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem i silnymi porywami wiatru; możliwe są też trąby powietrzne - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Szczególnie gwałtowne burze spodziewane są na zachodzie i północnym zachodzie Polski.