• Warszawa
  W nowym budownictwie zwykle wyższe piętra niosą ze sobą również wyższą cenę. Jest to widoczne zwłaszcza w projektach oferujących lokale z wyższej półki. Inaczej wygląda jednak sytuacja w przypadku bloków z wielkiej płyty.
 • Najpiękniejsze krajobrazy Polski
  Cudze chwalicie, swego nie znacie - taka myśl sama się nasuwa, kiedy ogląda się promujące Polskę fotografie przygotowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Gęste lasy, moczary, malownicze jeziora, wybrzeże morza, a nawet pustynia - niektóre widoki robią niesamowite wrażenie. Pogoda wciąż dopisuje, jeszcze można tam pojechać i zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać...
 • Budynek "Żagiel" projektu Daniela Libeskinda przy ul. Złotej 44 w Warszawie
  192 metry wysokości i 54 piętra sprawiają, że widok musi być przynajmniej wart uwagi. Wieżowiec przy ul. Złotej 44, tzw. Żagiel, otworzył swoje podwoje i zaprezentował to, co ma cennego - widoki na centrum Warszawy.
 • Plaża w Scheveningen w Holandii
  Plaża z perspektywy plażowicza to: woda po horyzont, czyste (albo i nie) niebo i inni plażowicze, mniej lub bardziej oddaleni i opaleni. Ale plaża widziana z lotu ptaka to już zupełnie inna sprawa. Oto niesamowite zdjęcia przedstawiające holenderską plażę w Scheveningen.
 • Lądowanie w Los Angeles z perspektywy pilota
  Światła miasta ciągną się aż po horyzont. Tuż za nim właśnie zachodzi słońce. Samolot krąży nad miastem, by w końcu zbliżyć się do ziemi i niemal dotknąć budynków. Zobacz unikalne wideo z lądowania z perspektywy pilota.
 • Młody Księżyc
  Młody Księżyc, w fazie między nowiem a pierwszą kwadrą, będzie widoczny na polskim niebie. Taki widok jest niezwykle rzadki i trudny do zaobserwowania. Piątkowy wieczór będzie jednak temu sprzyjał.
 • Tatry
  W Bieszczadach występuje zjawisko inwersji powietrza - wysoko w górach jest cieplej niż w dolinach. Inwersja sprawia, że jest bardzo dobra widoczność, z połonin widać m.in. szczyty Tatr.
 • Chcesz mieć piękny widok? Płać fortunę
  Nie chcesz widzieć szarych murów z okna? Wybierz wysokie budynki. Jednak za przywilej mieszkania na wysokim poziomie trzeba dopłacić. Stawki sięgają nawet kilku tysięcy złotych za metr kwadratowy więcej niż za lokal na parterze.