• Powtarzamy WOS przed maturą
    Kim jest liberał, czym jest liberalizm? Słowo powszechne w języku codziennym - czy na pewno wszyscy wiemy, co tak naprawdę oznacza? Muszą to wiedzieć maturzyści zdający egzamin z WOS-u, ale powinni chyba wszyscy. Przed nami trzecia część maturalnej powtórki z wiedzy o społeczeństwie, przygotowana przez ekspertów serwisu Maturowo.edu.pl.
  • Fundacje i stowarzyszenia to instytucje należace do tzw. III filaru
    O fundacjach i stowarzyszeniach słyszymy na co dzień w wielu miejscach. Ale co to właściwie są za instytucje? Czym różni się stowarzyszenie od fundacji? Jak się je zakłada i nimi zarządza? Jeśli na maturze wybrałeś egzamin z WOS-u, musisz to wiedzieć. Oto druga część maturalnej powtórki z wiedzy o społeczeństwie, przygotowanej przez ekspertów serwisu Maturowo.edu.pl. Zapraszamy!
  • Powtarzamy WOS przed maturą! Na początek PARTIE POLITYCZNE
    Jak się zakłada partię polityczną? Skąd bierze ona pieniądze na działalność? Odpowiedzi na te pytania musi znać każdy, kto za niespełna trzy miesiące będzie zdawał maturę z WOS. Eksperci serwisu Maturowo.edu.pl przygotowali specjalnie dla was powtórkę z wiedzy o społeczeństwie. Dziś pierwszy odcinek - partie polityczne. Kolejny - już w następny wtorek. Zapraszamy do powtarzania!