• Stół wielkanocny
  W naszej polskiej tradycji świętowanie kojarzy się z biesiadowaniem za stołem i kilkudniowym objadaniem. Trudno temu zaradzić, gdy na stole same świąteczne specjały. Jak zadbać o linię, gdy wokół tyle smakołyków radzi Anna Różyk, dietetyk współpracująca z marką Lubella.
 • Folkowe STYLIZACJE na Wielkanoc 2014
  Szykując stylizację na wielkanocne śniadanie warto zainspirować się naszym rodzimym folklorem. Postawić na wyraziste kolory oraz dodatki, takie jak kwieciste naszyjniki czy filcowe torby. Żeby Was do tego przekonać, prezentujemy trzy kolorowe, iście folkowe zestawy.
 • Produkty wielkanocne
  Koszyczek ze święconką to nieodłączny element Świąt Wielkanocnych. Musimy pamiętać, że jego zawartość nie może być przypadkowa. Wszystko, co się w nim znajduje ma znaczenie symboliczne, dlatego produkty powinny być dobrane zgodnie z tradycją. W zależności od regionu Polski koszyczek może wyglądać trochę inaczej, jednak jest lista podstawowych wyrobów, które należy w nim umieścić. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w wielkanocnej święconce i jakie jest znaczenie poszczególnych pokarmów.
 • Quiche z jajkami
  Wielkanocny konkurs Farmio okazał się kopalnią świetnych pomysłów na świąteczne dania. Oto jeszcze jeden z wyróżnionych przepisów.
 • Wielkanocna baba z jajami
  Tym przepisem autorka bloga kulinarnego pelnytalerz.blogspot.com zdobyła serca jury w konkursie Farmio na najciekawsze przepisy wielkanocne i wywalczyła zwycięstwo.
 • Sernik limonkowy
  Blogerzy biorący udział w konkursie Farmio na najciekawsze przepisy wielkanocne udowodnili, że poza babą, bezdyskusyjną królową wielkanocnych słodkości, na stołach powinno znaleźć się miejsce na oryginalne torty, serniki i mazurki. Oto jeden z nagrodzonych przepisów.
 • Pasztet jajeczny z pieczarkami
  Przed świętami polska blogosfera kulinarna wzbogaciła się o ponad 130 nowych, inspirujących przepisów potraw Wielkanocnych. Wszystko za sprawą konkursu kulinarnego zorganizowanego przez markę jaj Farmio. Wielkanocny pasztet to jedna z propozycji nagrodzona w konkursie.
 • Koulouri i tsoureki - greckie przysmaki wielkanocne
  Wielkanoc w kościele prawosławnym, w tym w Grecji, obchodzona zgodnie z kalendarzem juliańskim, co parę lat pokrywa się z Wielkanocą w kościele katolickim. Według Travelpalnet.pl, największego pośrednika biur podróży, to właśnie Grecja jest w tym roku najczęściej wybierana przez Polaków jako cel zagranicznych wyjazdów. Jeśli jednak nie mamy w planach odwiedzenia tego kraju podczas nadchodzących świąt, poznajmy tradycyjne greckie wypieki wielkanocne.
 • Okolicznościowy blask - STYLIZACJE na Wielkanoc 2014
  Strój na tak wyjątkową okazję jak Święta Wielkanocne powinien być, elegancki i stylowy, w tym sezonie stawiamy na jasne kolory : pastele, biel , odcienie metalu i złota. Bardzo dobrze będą się prezentowały zarówno klasyczne gładkie sukienki, koszule jak wzorzyste kwiaty. Przedstawimy kilka naszych propozycji. Koniecznie pamiętajcie również o dodatkach takich jak kolczyki, kopertówki i szpilki! Dołączamy również dwie stylizacje dla Waszych partnerów.
 • Pieczony kurczak z pomidorami
  Wciąż poszukujesz przepisu na danie, którym będziesz mogłą zaskoczyć gości podczas wielkanocnego obiadu? Możesz zakończyć poszukiwania. Oto ON!