• Mateusz Morawiecki
  Życzę wszystkim rodakom w kraju oraz Polakom przebywającym z dala od ojczyzny spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych - powiedział w nagraniu zamieszczonym na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Wielu internautów produkcję jednak krytykuje.
 • samolot lotnisko pasażerski lądowanie
  Chaos powodowany strajkami grozi na hiszpańskich lotniskach w okresie poprzedzającym Wielkanoc i w same święta. W piątek strajk rozpoczęli pracownicy kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Madrycie. W poniedziałek zaczęli strajkować piloci linii Air Nostrum.
 • Hollokoe
  Czterodniowy festiwal wielkanocny rozpoczął się w piątek w wiosce Hollokoe na północy Węgier, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Goście mogą spróbować swoich sił w malowaniu pisanek, zjeść tradycyjne potrawy, a także zostać polani wodą.
 • kościół
  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, co w praktyce oznacza, że ograniczamy się do spożycia trzech posiłków, w tym tylko jednego do syta (od 18. do 60. roku życia). Oprócz tego, jak w każdy piątek, wierni są zobowiązani do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych – przypomina rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.
 • termometr
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na Wielkanoc. Od piątku do soboty będzie pogodnie i bardzo ciepło. W niedzielę i poniedziałek na zachodzie będzie ciepło, w centrum i na wschodzie nieco chłodniej i przelotne opady deszczu.
 • STYLIZACJE na wielkanoc 2019: czerwono-zielona sukienka – Midori Feminine Fashion/midori.pl, czarno-różowa sukienka – Trynite/trynite.pl, płaszcz – Dziekański/dziekanski.pl, czerwone buty – Menbur/menbur.pl, czerwona torebka – Boca/boca.pl, różowa torebka – Menbur/menbur.pl, różowe buty – Menbur/menbur.pl
  Wszystko wskazuje na to, że w tym roku wielkanocna pogoda pozytywnie nas zaskoczy. Myśl o słonecznych promieniach skłania do tego, żeby zastanowić się nad wyborem stylizacji na te wyjątkowe dni. Jak zwykle przy takich okazjach warto postawić na szyk i elegancję, a z pewnością nasz look będzie trafiony.
 • Policjant
  Ryzyko utraty prawa jazdy jest wysokie. Jak usłyszeliśmy w Komendzie Głównej Policji, mundurowi przede wszystkim w piątek, 19 kwietnia, będą najbardziej surowi w karaniu  kierowców przekraczających prędkość. Tym bardziej, że w ruch pójdą laserowe mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy BMW. Ale na karę można zasłużyć nie tylko szybką jazdą.
 • Wielkanoc
  Wielkanoc to czas, który bardzo często utożsamiany jest z tradycją – zarówno w sferze potraw, jak i świątecznych dekoracji. Podczas gdy szefowie kuchni prześcigają się w tworzeniu autorskich kompozycji smakowych, także w obszarze aranżacji wnętrz warto puścić wodze fantazji. Projektanci zachęcają – nadajmy świątecznym motywom nowoczesną i zaskakującą formę.
 • Kijów
  Kolorowe pisanki na wyjeździe? A może city break zamiast siedzenia za stołem? Dla tych, którzy powoli planują Wielkanocną podróż i szukają ciekawych kierunków Skyscanner przygotował kilka nietuzinkowych i przyjaznych dla kieszeni propozycji. Między innymi Kowno, Moskwa czy Kijów znalazły się na tegorocznej liście.