• Dawid Andres
  Polscy widzowie znają go z programu "Ciężarówką przez Stany", w którym pokazywał jak wygląda praca kierowcy w USA. W kolejnym sezonie Dawid Andres znów wsiada za kierownicą TIRa, lecz tym razem wyjeżdża na wietnamskie drogi. Czy odnalazł się w tych nowych warunkach, jak zaczęła się jego przygoda z podróżami i jak ocenia polskie drogi i polskich kierowców, zdradził w rozmowie z dziennik.pl
 • Straż Graniczna
  W rejonie Świecka funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzech nielegalnych imigrantów i Polaka, który wiózł ich autem osobowym do Niemiec. Obcokrajowcy nie mieli żadnych dokumentów. Twierdzą, że są obywatelami Wietnamu.
 • premier Hu Chunhua
  Kraje świata powinny "kategorycznie odrzucić" protekcjonizm handlowy, który zagraża globalnej gospodarce – ocenił w środę wicepremier Chin Hu Chunhua na rozpoczęciu Światowego Forum Ekonomicznego Wspólnoty Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) w Hanoi.
 • John McCain
  W wieku 81 lat zmarł w sobotę John McCain, amerykański senator Partii Republikańskiej z Arizony, kandydat tej partii w wyborach prezydenckich w 2008 roku - poinformowało jego biuro senackie. W Stanach Zjednoczonych miał opinię bohatera wojny wietnamskiej.
 • Wietnam, pola ryżowe
  Perła Indochin, kraj o ogromnym bogactwie kulturowym, kraj niezwykle piękny i egzotyczny. Imponujące miasta, buddyjskie świątynie, magiczna przyroda i rajskie wybrzeże usiane tysiącami wysepek i skalnych formacji – trudno wrócić rozczarowanym z podróży po tak różnorodnym i interesującym miejscu. Tylko od czego zacząć tak obiecującą podróż? Oto kilka porad.
 • Ma Van Nhat, 54-letni mieszkaniec Wietnamu, przez 18 lat nosił nożyczki zaszyte w brzuchu
  Ten mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu i powinien cieszyć, że w ogóle żyje. 18 lat nosił w brzuchu pozostawione przez nieuważnego chirurga nożyczki.
 • Facebook
  Facebook zrewidował w piątek, pod wpływem fali krytyki, swą decyzję usunięcia z portalu słynnego zdjęcia fotoreportera agencji Associated Press Nicka Ut z okresu wojny wietnamskiej, przedstawiającego poparzoną napalmem nagą, płaczącą 9-letnią dziewczynkę.
 • Mężczyzna na motocyklu
  O tym, że podróż motocyklem pozwala na zupełnie inne doświadczenie przestrzeni, nie trzeba nikogo przekonywać. Wiatr we włosach i wolność w tym kontekście brzmią już tak banalnie, że przejdziemy od razu do propozycji najciekawszych tras na wyprawy motocyklowe na świecie.
 • Barack Obama i Tran Dai Quang
  Prezydent USA Barack Obama poinformował w poniedziałek w czasie wizyty w Hanoi o zniesieniu embarga na sprzedaż amerykańskiej broni Wietnamowi. Embargo było uznawane za jedną z ostatnich pozostałości wojny między obu państwami, zakończonej w 1975 roku.
 • Bliźniaki
  W Wietnamie urodziły się bliźniaki dwujajowe, które mają dwóch ojców - informuje „BBC News” - powołując się na genetyka, który potwierdził to w badaniach. Odmówił jednak podania bliższych szczegółów.