• Benedict Cumberbatch w filmie "Piąta władza"
  Filmowa historia portalu WikiLeaks i jej założyciela Juliana Assange'a zapowiadana jest jako jedna z najważniejszych premier tegorocznej jesieni w kinach. Póki co, obraz Billa Condona pokazano na prestiżowym festiwalu w Toronto – miał być jego sensacją, ale krytycy piszą o wielkim rozczarowaniu, a nawet "koszmarnej chale".
 • Władimir Putin i Donald Tusk
  Rosyjskie służby fitosanitarne właśnie odkryły w większości sprowadzanych z Polski owoców podwyższone stężenie azotanów. Pech chciał, że zaledwie dwa tygodnie wcześniej w mrożonej wołowinie i szpiku wieprzowym z naszego kraju Rosjanie wykryli m.in. bakterię E. coli.
 • Fort Leavenworth
  Szeregowy Bradley Manning, sprawca największego przecieku tajnych dokumentów w historii WikiLeaks, swój wyrok odbędzie w słynnym więzieniu wojskowym Fort Leavenworth w Kansas - podaje "The Guardian". Czeka na niego 35 lat więziennej monotonii i praca za kilka centów za godzinę.
 • Bradley Manning
  Informator WikiLeaks, szeregowiec armii USA Bradley Manning chce zmienić płeć. W liście, który został odczytany na antenie amerykańskiej stacji telewizyjnej NBC prosi też, by od tej pory zwracano się do niego "Chelsea".
 • Prokuratorzy domagali się dla byłego analityka wojskowego, który wykradł tajne dokumenty z bazy komputerowej armii i przekazał je portalowi Wikileaks 60 lat pozbawienia wolności. Bradley Manning został skazany na 35 lat więzienia.
 • Bradley Manning został skazany za większość kryminalnych zarzutów, ale uniewinniony od najpoważniejszego, za który groziło mu dożywocie. Sąd wojskowy w Fort Mead w stanie Maryland uniewinnił go od zarzutu pomocy wrogom Stanów Zjednoczonych poprzez przekazanie portalowi WikiLeaks 700 tysięcy stron tajnych dokumentów dyplomatycznych i wojskowych.
 • Otwierają się konta Wikileaks. Sponsorzy mogą znów wpłać pieniądze na konto portalu. Po trzech latach blokady, są ponownie otwarte dzięki decyzji islandzkiego sądu.
 • Brazylia, Chiny, Kuba, Francja, Szwajcaria i... Polska - to część z kilkunastu krajów, w których chciałby się schronić Edward Snowden. Były analityk CIA, który ujawnił dokumenty świadczące o masowym podsłuchiwaniu obywateli przez Narodową Agencję Bezpieczeństwa USA, napisał też list do prezydenta Ekwadoru. Polska jednak nie zamierza udzielać mu azylu.
 • Hiszpański sędzia Barlazar Garzon chce bronić Edwarda Snowdena. Informację taką podał portal Wikileaks, a Garzon potwierdził ją w rozmowie z hiszpańską rozgłośnią radiową Cadena SER. Sędzia zaznaczył jednak, że zanim podejmie ostateczną decyzję, musi spotkać się z klientem.
 • Edward Snowden szuka pomocy w Ekwadorze. Minister spraw zagranicznych tego południowoamerykańskiego kraju poinformował, że Ekwador otrzymał od Amerykanina prośbę o azyl.