• Opady śniegu
  W piątek rano bez prądu po awariach w woj. łódzkim pozostaje jeszcze ponad 3,1 tys. odbiorców - poinformował PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi. Nadal trwa usuwanie awarii spowodowanych wiatrem i opadami śniegu z wtorku na środę.
 • Mieszkanie
  Wiosna to doskonała okazja, aby pokusić się o zmianę wystroju naszego salonu. Wcale nie musimy zatrudniać fachowców i wymieniać starych mebli na nowe. Wystarczy mała metamorfoza. Co dokładnie zrobić, aby wiosna na dobre zagościła w naszym salonie?
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  Afrykańskie powietrze, które napłynęło do Polski, teraz będzie wypierane przez chłodniejsze płynące z północy lub z zachodu. Zmiana cyrkulacji będzie spowodowana tym, że ważną rolę zacznie odgrywać wyż azorski, który z Atlantyku sięgnie aż do naszej części Europy. Na początku tygodnia ochłodzenie nie będzie jeszcze bardzo mocne, chociaż już nigdzie temperatura nie przekroczy 20 stopni. Na północy będzie "tylko" 12-13 st. C.
 • Kobieta wśród kwitnących drzew
  IMGW informuje, że Europa Północna oraz Zachodnia, z wyłączeniem Półwyspu Iberyjskiego, znajdują się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Zachodnia połowa Polski znajduje się pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Niemiec. Wschód kraju znajduje się na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Z południa napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.
 • Wiosenna metamorfoza
  „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!” śpiewał w słynnej piosence Marek Grechuta. Gdy za oknem przyroda budzi się do życia, nabieramy energii do działania i chęci do wprowadzenia zmian we własnym życiu. Warto w pełni wykorzystać ten moment. Oto 7 rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić dla siebie tej wiosny.
 • Prognoza pogody
  W miejsce zimna stopniowo zacznie napływać ciepło z zachodu kontynentu. Ta przyjemniejsza dla nas cyrkulacja powietrza będzie możliwa dzięki położeniu niżów na północy Europy i wyżu nad Atlantykiem.
 • HOLI. HINDUISTYCZNE ŚWIĘTO WIOSNY
  Święto Holi zwane też Festiwalem Kolorów to jedno z najważniejszych świąt w Indiach, przyciągające turystów z najdalszych zakątków świata. W dniu, kiedy na przełomie lutego i marca przypada pełnia księżyca, ludzie wychodzą na ulice i obrzucają się proszkiem w najróżniejszych jaskrawych kolorach. W taki sposób witają wiosnę. Fotografie z tego kolorowego szaleństwa prezentują się nieziemsko! Trzeba przyznać, że nasze marcowe topienie marzanny na tle święta Holi wypada dość blado...
 • Wiosna na Sycylii
  Tak samo jak wszyscy wiedzą o tym, że to wyspa włoska, tak samo wiedzą, że to swego rodzaju państwo w państwie. Co jednych przeraża, innych fascynuje. Każdego zaś pociąga przyroda i kuchnia. I to sprawia, że na Sycylię warto polecieć przynajmniej raz w życiu
 • Ujemne temperatury
  Słońce i dodatnie temperatury? Czy jednak powrót zimy? Przedstawiamy prognozę pogody na sobotę.
 • wistak Phil przepowiada pogodę
  Najsłynniejszy amerykański świstak Phil w miejscowości Punxsutawney w Pensylwanii zobaczył swój cień. Wróży to, że zima potrwa jeszcze sześć tygodni.