• Sezon na ptasią grypę
  W ostatnich tygodniach w Chinach zmutowanym wirusem zaraziły się 4 osoby. Na razie nie ma dowodów na to, by wirus przenosił się także pomiędzy ludźmi, choć epidemiolodzy nie bagatelizują sytuacji.
 • Jak się przenosi ptasia grypa?
  Kaczki były źródłem nowego ogniska ptasiej grypy, które w tym roku wykryto w Chinach. Do takiego wniosku doszli naukowcy, którzy publikują wyniki badań w prestiżowym tygodniku „Nature” .
 • Ptasia grypa coraz groźniejsza
  W pekińskim szpitalu zmarła 61-letnia kobieta, u której wykryto wirusa typu H7N9. W Chinach rośnie niepokój, gdyż zbliża się sezon, kiedy tradycyjnie zwiększa się liczba zakażeń.
 • Na ptasią grypę zmarło ostatnio 31 osób w Chinach
  Ptasia grypa w Chinach na razie pod kontrolą. Co prawda z powodu zarażenia zmutowanym wirusem zmarło już 31 osób, ale gdyby nie działania prewencyjne - liczba ta mogłaby być większa - uważają eksperci.
 • Wirus grypy H7N9 potencjalnie groźny dla ludzi?
  Nie mamy dobrych wieści. Nowa ptasia grypa, która pojawiła się w Chinach, stanowi potencjalnie poważne zagrożenie dla ludzi - ostrzegają eksperci Światowej Organizacji Zdrowia.
 • Jest kolejna ofiara ptasiej grypy w Chinach
  Kolejny zgon z powodu ptasiej grypy w Chinach. W wyniku zarażenia zmutowanym wirusem zmarło do tej pory 9 osób. W sumie zarażonych zostało 28 - głównie we wschodnich Chinach.
 • Wirusa ptasiej grypy wykryto w próbce pochodzącej od gołębi
  W Chinach zmarła 6 osoba zarażona zmutowanym wirusem ptasiej grypy. Szczepem H7N9 , zaraziło się już 14 osób. Prawdopodobnym źródłem wirusa w Szanghaju był jeden z targów rolniczych. Władze sanitarne zarządziły utylizację sprzedawanego tam mięsa.
 • Ofiary zmutowanego wirusa grypy w Chinach
  W Chinach rośnie liczba zarażeń zmutowanym wirusem ptasiej grypy. W niedzielę chińskie władze ujawniły informacje o pierwszych dwóch ofiarach śmiertelnych wirusa. Wiadomość tę ukrywano jednak przez ponad dwa tygodnie. Dziś przyznano, że liczba zakażeń zwiększyła się do 7.