• Boli wątroba
  Każdy z nas jest narażony na zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu A lub typu B. Mogą one prowadzić do groźnych powikłań, dlatego warto zabezpieczyć się przed zakażeniem poprzez szczepienia – przypominają eksperci z okazji 33. edycji "Żółtego Tygodnia".
 • wątroba
  Wirusowe zapalenie wątroby to grupa zakaźnych chorób zapalnych wątroby, która cechuje się uszkodzeniem wątroby, wywołanym przez wirusy hepatotropowe, czyli wirusy zapalenia wątroby. Jak może dojść do zarażenie tym wirusem?
 • Zapalenie wątroby może przez wiele lat nie dawać żadnyc objawów
  W Polsce jest ponad 230 tys. osób zakażonych wirusowym zapaleniem wątroby typu C, ale dotąd zaledwie 30 tys. z nich wie o tej infekcji – alarmują organizatorzy kampania „Pamiętasz te czasy?”, zachęcającej do badania się na obecność tego wirusa HCV.
 • Gdzie jest wątroba i trzustka?
  80 proc. osób w Polsce zakażonych wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV) nie zdaje sobie z tego sprawy, tymczasem choroba, choć śmiertelna, jest uleczalna, gdy zostanie w miarę wcześnie rozpoznana. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zainaugurował kampanię "HCV jestem świadom".
 • Leki
  Chorzy na wirusowe zapalenie wątroby typu C będą leczeni na światowym poziomie. Ministerstwo Zdrowia od 1 lipca wprowadził w życie nowy program lekowy, dzięki któremu pacjenci zakażeni wirusem HCV będą korzystać z terapii o niemal 100-procentowej skuteczności.
 • Leki
  Tylko chorzy z określonym genotypem mają w Polsce dostęp do nowoczesnego leczenia HCV, czyli wirusowego zapalenia wątroby typu C - alarmują specjaliści.
 • Na WZW C nie ma szczepionki
  Wirusowe zapalenie wątroby typu C to podstępna choroba, na którą nie ma szczepionki. Przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów, a chory dowiaduje się o niej zwykle, gdy ma marskość lub nowotwór.
 • Uczniowie poznają WZW C
  20 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim będzie miało zajęcia o niebezpiecznych wirusowych zapaleniach wątroby typu B i C w ramach rozpoczynającego się w środę programu "Podstępne WZW".
 • Bezpłatne badania na WZW C w Warszawie
  Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą do końca roku skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku zakażenia wirusem HCV, który wywołuje wirusowe zapalenie wątroby (WZW) typu C. Na chętnych czeka ok. 1,4 tys. testów w 13 laboratoriach.
 • Coraz więcej młodych Polaków ma WZW C
  Eksperci biją na alarm. Do lekarzy zgłasza się coraz więcej młodych ludzi zakażonych wirusem wywołującym marskość i raka wątroby. Zakażonych może być 730 tysięcy Polaków, ale wie o tym tylko 50 tysięcy.