• Sok z wiśni
  Chronią wyściółkę jelita i pomagają opanować stany zapalne – takie zbawienne działanie wiśni odkryli amerykańscy naukowcy. Okazuje się, że te smaczne owoce zwiększają ilość tak zwanych dobry bakterii w przewodzie pokarmowym.
 • Jak uśmierzyć ból
  Niektóre produkty spożywcze mogą działać równie skutecznie jak leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Nie mają przy tym żadnych skutków ubocznych. Poznaj je.
 • Czereśnie
  Wiosna i lato to pory roku, kiedy możemy w pełni cieszyć się z dobrodziejstw natury. To właśnie w tym czasie na naszych stołach goszczą uwielbiane przez wszystkich owoce: truskawki, czereśnie i maliny. Ale to nie wszystko! Zobaczcie co jeszcze może znaleźć się w waszym jadłospisie w te ciepłe miesiące i postawcie na odżywianie sezonowe!
 • Czereśnie
  To nie są dobre wieści. W tym roku możemy nie zjeść niektórych owoców. Inne będą bardzo drogie. Wszystko przez przymrozki, które w wielu regionach Polski przyczyniły się do zniszczenia upraw - szczególnie drzew i krzewów owocowych.
 • Podczas gdy na niskie ceny owoców narzekają sadownicy, ręce mogą zacierać konsumenci. Tak tanich porzeczek, wiśni czy malin nie było od lat. To dobry powód, by zabrać się za robienie przetworów.
 • Maliny
  Ceny wielu owoców spadły do poziomu nienotowanego od lat. Zobacz, jak przez lata zmieniały się stawki płacone producentom truskawek, porzeczek czy malin. Im niższa cena u producenta, tym mniej zapłacisz za owoc w sklepie (który dolicza jeszcze swoją marżę, z reguły min. 20 proc.). Ceny w złotówkach za kilogram.
 • Sok wiśniowy na lepszy sen
  Cierpisz na bezsenność? Sięgnij po sok wiśniowy, którego działanie na lepszy sen zostało potwierdzone w najnowszych badaniach amerykańskich naukowców.
 • Koktajl owocowy
  Pełnia lata - królują wiśnie, porzeczki i inne sezonowe owoce. Wykorzystajmy tę okazję do zadbania o urodę w łatwy, przyjemny i smaczny sposób. Od wewnątrz. Już nasze babcie wiedziały, że czarna porzeczka działa wzmacniająco na włosy, a dzięki wiśni dłużej zachowają młody wygląd. Dlaczego akurat te dwa owoce? Odpowiedź jest bardzo prosta: są to źródła dużej ilości witamin oraz soli mineralnych, które fantastycznie wpływają na zdrowie i urodę.
 • Polacy z utęsknieniem czekają na spóźniającą się wiosnę, tymczasem w Japonii ludzie cieszą się z Wiśniowego Frontu. Wiśnie zakwitły tam w tym roku o dwa tygodnie wcześniej niż zwykle i sakurę, czyli kwiaty wiśni, można już podziwiać w Tokio.
 • Sok z wiśni pomoże zwalczyć bezsenność
  Oto naturalny środek nasenny. Wypicie go nie wiąże się z nieprzyjemnymi dolegliwościami czy skutkami ubocznymi. Jest tani i łatwo dostępny. Wybróbuj go i wreszcie się porządnie wyśpij.