• Władysław Kosiniak-Kamysz
  Podczas Zgromadzenia Wsi Polskiej w Wojniczu Jarosław Kaczyński przekonywał, że jego partia jest kontynuatorem polskiego ruchu ludowego. Słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości skomentował Władysław Kosiniak-Kamysz. "Witos przewraca się w grobie, gdy słyszy, że wyznawcy Piłsudskiego mienią się Ludowcami" - powiedział.
 • Kongres Wsi Polskiej. Jarosław Kaczyński przemawia
  Polska ziemia nie jest dla spekulantów, nie jest dla obcych, jest dla polskich rolników - oświadczył Jarosław Kaczyński na Kongresie Wsi Polskiej. Według niego sprzedaż ziemi należącej do państwa trzeba wstrzymać do czasu, aż "polscy rolnicy się wzbogacą". Prezes PiS przekonywał również, że jego partia jest kontynuatorką polskiego ruchu ludowego.
 • Jarosław Kaczyński
  To PiS jest dzisiaj partią, która broni interesów polskiej wsi - przekonywał dzisiaj w podtarnowskich Wierzchosławicach prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W rodzinnej miejscowości Wincentego Witosa zadeklarował również: - Co najmniej 500 zł na jedno dziecko, by Polska była wieczna.
 • Jarosław Kaczyński
  Prezes PiS skoro jest w Wierzchosławicach powinien uderzyć się w piersi - uważa Jarosław Kalinowski z PSL. W niedzielę, w 140 rocznicę urodzin działacza ludowego Wincentego Witosa prezes Jarosław Kaczyński złożył kwiaty na grobie patrona ludowców.