• Samolot linii Ryanair
  Niskobudżetowe linie lotnicze cieszą się ogromną popularnością wśród pasażerów na całym świecie. Przewoźnicy tacy jak Ryanair, Wizzair czy easyJet przyciągają cenami biletów, które niekiedy wynoszą tylko kilkadziesiąt złotych. Dlaczego w tanich liniach stawki mogą być tak niskie?
 • Airbus linii lotniczych Small Planet
  Wściekli pasażerowie koczujący na walizkach – to staje się normą. Ten rok będzie rekordowy pod względem liczby skarg na linie lotnicze.
 • Lotnisko w Gdańsku
  Obywatel Polski, urodzony w Armenii został zatrzymany w samolocie Wizzair na lotnisku w Gdańsku przez antyterrorystów, bo zdaniem jednej z pasażerek "przypominał terrorystę".
 • Samolot na lotnisku
  Kilkanaście godzin czekania na opóźniony samolot tylko po to, by usłyszeć, że pilot nie wpuści jej niepełnosprawnego dziecka na pokład. Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Polka walczy teraz z linią lotniczą o zwrot pieniędzy za taksówkę i rekompensatę. Ale przewoźnik, choć jest mu przykro, płacić nie chce.
 • Samolot PLL LOT
  LOT musi jak najszybciej znaleźć partnera, który zainwestuje pieniądze w polską linię lotniczą - twierdzi były prezes Eurolotu. Niewykluczone, że zostanie nim fundusz, który jest już głównym inwestorem taniego przewoźnika - WizzAir. Co oznaczałoby to dla pasażerów?
 • Ait Benhaddou, Maroko
  Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście o tym, gdzie udać się na tegoroczną majówkę, podjęcie decyzji może ułatwić Wam informacja o bardzo korzystnym połączeniu z marokańskim Fezem. Taki wyjazd to świetny pretekst do zrobienia sobie nieco dłuższego wolnego, ale też okazja, aby zwiedzić piękny afrykański kraj, łączący przecież uroki kultury arabskiej z europejskim dziedzictwem.
 • Dziecko w samolocie
  Oferty różnych linii lotniczych skierowane dla osób podróżujących z dziećmi różnią się między sobą. Inaczej będzie wyglądać lot z niemowlęciem w połączeniach typu low cost, a inaczej u regularnych przewoźników. Także w ramach podobnej grupy cenowej linie będą się prześcigać w zapewnianiu udogodnień dla najmłodszych, warto więc porównywać.
 • W co się spakować i co włożyć do torby? Ile i jakie płyny można zabrać na pokład? Czego nie można wziąć do bagażu rejestrowanego? Oto kompendium wiedzy dla podróżujących samolotem, dotyczące bagażu. Jak się pakować, by zabrać wszystko i nie mieć problemów na lotnisku?
 • Samolot boeing 737
  Samoloty są obecnie najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu. Nadal jednak trzeba wykazać się odrobiną sprytu, aby nie przepłacić za bilety. Sztywne terminy, obranie jednego, konkretnego celu oraz niechęć do przesiadek nie służą tanim podróżom, dlatego warto już na wstępie wybrać kilka interesujących kierunków oraz uprzedzić w pracy, że planowany urlop to tylko data orientacyjna.
 • Jak się spakować, żeby nie przepłacić?
  Wybierając się na wakacje lub dłuższy wyjazd służbowy, stajemy przed dylematem - czy zdołamy zapakować się w walizkę tak małą, że zostanie ona uznana za bagaż podręczny. A może lepiej zapłacić za bagaż rejestrowany? Oto kilka rad dla podróżujących.