Asad z tajemniczą wizytą w Moskwie. "Rozmowy prowadzono w wąskim gronie"21 października 2015 Prezydent Syrii odwiedził Rosję i spotkał się z gospodarzem Kremla. O wizycie Baszara al-Asada poinformowano dopiero dziś.
Rosyjskie media: Kandydatki na premiera nie wiedzą, jak rozmawiać z Moskwą21 października 2015Rosyjskie media oceniają debaty przedwyborcze w Polsce. Zdaniem dziennikarzy zarówno Beata Szydło, jak i Ewa Kopacz pokazały, że nie wiedzą, jak rozmawiać z Moskwą.
Putin ostrzega przed terrorystami i tłumaczy, dlaczego rozpoczął operację wojskową w Syrii20 października 2015Rosja jest przygotowana do walki z terroryzmem - zapewnił prezydent Władimir Putin podczas spotkania z korpusem oficerskim rosyjskiej armii. Przestrzegł też przed lekceważeniem terrorystów, którzy - w jego ocenie - mają dalekosiężne plany rozszerzania swoich wpływów.
Rosja organizuje razem z Iranem manewry wojskowe na Morzu Kaspijskim19 października 2015Rosja organizuje manewry wojskowe wspólnie z Iranem. Ćwiczenia odbędą się na Morzu Kaspijskim. Wcześniej rosyjska marynarka prowadziła na morzach: Śródziemnym i Czarnym operacje szkoleniowe, w których uczestniczyły okręty chińskiej armii.
Rosja redukuje rząd. Które ministerstwa zostaną rozwiązane?16 października 2015Część ministrów w rosyjskim rządzie straci teki. Premier Dmitrij Miedwiediew przygotował reformę Rady Ministrów, której wstępne założenia zostały już przesłane na Kreml.
Putin zapewnia: Nord Stream 2 nie uderza w nikogo13 października 2015Prezydent Rosji zapewnia, że budowa drugiego gazociągu pod Morzem Bałtyckim, omijającego Polskę, Ukrainę i Słowację nie uderza w żadne z państw. Nord Stream 2 to projekt Gazpromu i koncernów z Europy Zachodniej.
Rosja szykuje nowy oddział do walki informacyjnej12 października 2015Rosja stworzy oddział do walki z fałszerzami historii. Pierwsza taka grupa pojawi się w strukturach Ministerstwa Obrony już w 2016 roku.
Poroszenko: Nie wierzę Putinowi12 października 2015Prezydent Ukrainy nie wierzy obietnicom rosyjskich władz. Petro Poroszenko nie wyklucza, że zawieszenie broni może być zerwane, a sytuacja w Donbasie się zaostrzy. Obecnie na wschodzie Ukrainy nie słychać strzałów, a z linii frontu wycofywana jest broń o kalibrze poniżej 100 milimetrów.
Putin: Zamach w Ankarze, to próba destabilizacji regionu10 października 2015Moskwa potępiła zamach w Ankarze. Prezydent Rosji stwierdził nazwał tragiczne wydarzenia "próbą destabilizacji sytuacji w Turcji i całym regionie". Władimir Putin kolejny raz wezwał do skoordynowania wysiłków na rzecz walki z terroryzmem.
Władimir Putin znów na lodzie. Tym razem świętował 63. urodziny. ZDJĘCIA08 października 2015O miłości Władimira Putina do hokeja wiadomo od dawna. Głowa rosyjskiego państwa uświetniła swoją obecnością otwarcie sezonu. Przy okazji meczu w Soczi prezydent Rosji uczcił też swoje 63. urodziny.