• Mahershala Ali jako Don Shirley
  Czy nominowany do pięciu Oscarów "Green Book" to tylko kolejna gładka bajka o rasizmie, nakręcona przez białych liberałów dla białych liberałów? Odpowiedź wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać.
 • Młody mężczyzna
  29-latek ma obowiązek zakasać rękawy i wziąć się do pracy, a nie obciążać rodziców - tak adwokat przedsiębiorcy z Wenecji skomentował wyrok sądu, który oddalił wniosek jego syna żądającego 900 euro kieszonkowego miesięcznie.
 • Uchodźcy
  40 procent Włochów uważa, że imigranci są zagrożeniem dla porządku publicznego i bezpieczeństwa - wynika z sondażu zaprezentowanego w poniedziałek przez dziennik "La Repubblica". Rezultat ten wiąże się z aktami terroryzmu w Europie i rekordową falą migracyjną.
 • Gruzy domów po trzęsieniu ziemi w Castelluccio di Norcia
  Trwa wielka ewakuacja pozbawionych dachu nad głową mieszkańców zniszczonych w niedzielnym trzęsieniu ziemi terenów w środkowych Włoszech do nadmorskich miejscowości w regionie Marche. Do stu hoteli przewieziono 5500 osób. Nie wszyscy jednak chcą wyjechać.
 • Samolot Boeing 747 startuje
  Młody włoski matematyk, wykładowca na uniwersytecie w USA został tam wzięty w samolocie za terrorystę, ponieważ robił w notesie nieczytelne notatki. Okazało się, że rozwiązywał skomplikowane równanie w drodze na konferencję naukową.
 • Starsza kobieta
  W Europie Włosi żyją najdłużej, a na świecie w długowieczności biją ich tylko Japończycy. Najświeższe dane na ten temat przedstawiono dziś w Bolonii na zjeździe włoskich geriatrów.
 • Prorosyjscy separatyści
  Włoski dziennikarz zabity na wschodzie Ukrainy. Według informacji włoskiego MSZ, dziennikarz zginął w okolicach opanowanego przez separatystów Słowiańska, w trakcie walk, do jakich miało tam dojść wczoraj.
 • Gwiazda piłkarskiej reprezentacji Włoch Mario Balotelli przeprosił na Twitterze za zachowanie w eliminacyjnym meczu w Pradze. W 240 sekund otrzymał dwie żółte kartki i w 72. min. musiał zejść z boiska. Frustrację wyładował w tunelu prowadzącym do szatni.
 • Banknoty euro - zdjęcie ilustracyjne
  Oszustwo na sumę około 105 milionów euro wykryto w prywatnej włoskiej agencji zajmującej się pobieraniem podatków dla 460 gmin. Pieniądze zamiast do ich kas trafiły w dużej części do prywatnej kieszeni właściciela firmy Giuseppe Saggese, którego aresztowano.
 • Wenecja
  Włosi mówią codziennie 4 miliony kłamstw. Jak wynika z sondaży, mieszkańcy Italii kłamią 1,4 miliarda razy w ciągu roku. Większość ankietowanych przyznała, że unikanie prawdy jest przydatne czy wręcz konieczne w dobie kryzysu.