• Pendolino w czasie testów w Trójmieście
    Włoszczowa, Iława i Malbork – to pewne przystanki na trasie pociągu, który miał być superszybki. Ale prawdopodobnie miejscowości, gdzie będzie się zatrzymywał, przybędzie.
  • W centrum Włoszczowy w Świętokrzyskiem zapaliło się kilka dachów w centrum miasta. Starszy kapitan Tomasz Szymański, rzecznik Komendy Powiatowej PSP we Włoszczowie poinformował, że pożar został opanowany, nie rozprzestrzenia się i nie zagraża sąsiednim budynkom.
  • Wagony kolejowe
    Z Włoszczowy od 2006 roku śmiała się cała Polska. Budowa peronu wzbudzała kontrowersje z powodu zaangażowania się w sprawę wicepremiera Przemysława Gosiewskiego z PiS. Stacja jednak okazała się potrzebna. Mało tego - na Centralnej Magistrali Kolejowej PKP zbudują nowy przystanek. W Opocznie.
  • Tory kolejowe
    Kiedy padł pomysł zbudowania przystanku we Włoszczowie, Przemysław Gosiewski, który mocno popierał ten plan, był odsądzany od czci i wiary. Dzisiaj okazuje się, że nieżyjący już polityk PiS miał rację. Liczba pasażerów we Włoszczowie stale rośnie, a kolejarze chcą budować kolejny przystanek na Centralnej Magistrali Kolejowej.