• Akcja Straży Granicznej w Wólce Kosowskiej
  Dla nas nie ma różnicy, kto – albo płaci podatek, ma kasę fiskalną i stosuje się do swoich obowiązków, albo nie, a wtedy wkraczamy my. Jeśli będzie taka potrzeba, to nawet w środku nocy możemy ściągnąć tłumacza języka wietnamskiego, chińskiego czy tureckiego - mówi w rozmowie z DGP Piotr Dziedzic, dyrektor departamentu zwalczania przestępczości ekonomicznej w Ministerstwie Finansów.
 • Podróbki
  11 osób handlujących podrobioną markową odzieżą, obuwiem, galanterią oraz kosmetykami zostało zatrzymanych na terenie podwarszawskiej Wólki Kosowskiej; szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 52 mln zł - poinformowała we wtorek PAP Straż Graniczna.
 • Nielegalne mięso znalezione w Wólce Kosowskiej
  Społeczność wietnamska w Polsce ma żal do Straży Granicznej. "Sprowadzili na wietnamskich imigrantów podejrzenia i niechęć części Polaków" - piszą w liście do minister spraw wewnętrznych, Teresy Piotrowskiej. Chodzi o mięsną aferę w Wólce Kosowskiej. Okazuje się, że oskarżenia o przechowywanie mięsa z psów były bezzasadne.
 • Straż Graniczna
  Nadwiślański Oddział Straży Granicznej zatrzymał dwóch nielegalnie przebywających w Polsce obywateli Wietnamu oraz zapobiegł wprowadzeniu do sprzedaży blisko 1000 kg mięsa niewiadomego pochodzenia.
 • Międzynarodowa szajka pod kluczem
  Na zaniżaniu cła i niepłaceniu podatków państwo straciło miliardy. Centrum handlu przemycanymi towarami znajdowało się w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. 40 bankowców, biznesmenów i konwojentów tworzyło międzynarodową siatkę, którą zarabiała na handlu przemycanymi ze Wschodu towarami.
 • Pożar hali magazynowo-biurowej w Wólce Kosowskiej
  Gaszenie pożaru hali magazynowo-biurowej w Wólce Kosowskiej pod Warszawą potrwa najprawdopodobniej do późnego wieczora, a dogaszanie skończy się rano - informuje mazowiecka straż pożarna. Na razie nie ma informacji, by w pożarze ktoś został ranny.