• Amerykański sprzęt przypłynął do Gdańska
  87 czołgów Abrams, 103 bojowe wozy piechoty Bradley i m.in. 18 samobieżnych haubic Paladin przewiózł do gdańskiego portu statek z wojskowym sprzętem dla brygady pancernej armii USA. Teraz blisko 1100 sztuk sprzętu trafi w głąb Polski; transport potrwa przynajmniej kilka dni.
 • Antoni Macierewicz i Bartosz Kownacki
  Śmigłowce uderzeniowe, bojowe wozy piechoty oraz następcy współcześnie używanych czołgów to najważniejsze programy, w sprawie których MON prowadzi rozmowy o różnego rodzaju współpracy międzynarodowej – poinformował PAP wiceszef MON Bartosz Kownacki.
 • Abrams M1
  Zdaniem niektórych ekspertów w czasach, w których coraz większe znaczenie mają pojazdy bezzałogowe, czołgi powinny odejść do lamusa. Wbrew tym opiniom, to właśnie wojska pancerne odgrywały istotną rolę w konfliktach w Iraku czy na Ukrainie. Oto ile kosztują czołgi podstawowe.
 • Kownój
  Interfax Ukraina podał, że rosyjskie transportery opancerzony przekroczyły granicę. O jakie liczbie wozów bojowych jest mowa - nie wiadomo.
 • M60 Patton
  Okres I wojny światowej wiąże się z wprowadzeniem wielu innowacji do wojskowości oraz taktyki prowadzenia walk. Powstają gazy bojowe, lotnictwo zaczyna brać czynny udział w walce, czołg dostaje szansę na zaistnienie. Osobą, która stała za wprowadzeniem czołgów do armii, był Pierwszy Lord Admiralicji - Winston Churchill. Pierwsze "tanki" typu MARK 1 poruszały się z maksymalną prędkością 8km/h, były zbyt słabo opancerzone i uzbrojone, żeby odnosić sukcesy na polu walki. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Przedstawiamy 15 najpotężniejszych czołgów świata.