• Jarosław Kaczyński
  PiS nie jest partią wierzącą w ideały prawicy. To, rzecz jasna, żadna zbrodnia, ale szkoda, że tak nie jest. Prawica chroni rodziny przed zaborczością Lewiatana – państwowych agend i indywidualistycznego konsumpcjonizmu. PiS obiecuje rodzicom wzmacnianie agend państwa i większe możliwości konsumpcyjne. Prawica, chociaż nie musi być liberalna, wierzy, że samodzielny i przedsiębiorczy obywatel stanowi kręgosłup rozwoju gospodarki.
 • Krystyna Pawłowicz
  Jej słowa odbiły się szerokim echem. Posłanka Krystyna Pawłowicz nazwała prof. Władysława Bartoszewskiego pastuchem. Dlaczego? "Bo wyzywał Polskę" - tłumaczy parlamentarzystka.
 • Będzie nowy program w TVP. Stacja stawia na gospodarkę
   „Kto za to zapłaci” – to tytuł nowego programu publicystycznego na antenie TVP1. Gospodarzami programu będą dziennikarz ekonomiczny Tadeusz Mosz oraz publicysta Jan Wróbel.
 • Sejm wybrał nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego
  Sejm wybrał w piątek prof. Andrzeja Wróbla na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Wróbla popierały m.in. kluby PO i SLD.
 • Prokurator Jarosław Duś zeznawał przed naciskową komisją śledczą
  Prok. Jarosław Duś, który był w grupie prowadzącej śledztwo ws. przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa, w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków powiedział, że za zeznania, które złożył na jej posiedzeniu w 2009 roku, został przed miesiącem skazany przez sąd dyscyplinarny.
 • PO i SLD mają wspólnego kandydata
  PO dogadała się z SLD. Obie partie wystawiają wspólnego kandydata do jednej z najważniejszych instytucji w państwie. Politycy obu formacji zgodnie twierdzą, że to krok w dobrą stronę.
 • A to pamiętacie?
  Kolejka zaczyna się już przed sklepem, a obsługa odmawia uruchomienia drugiego stanowiska kasowego, mimo że w sklepie są cztery pracownice. Ponadto kierowniczka ubliżała mi przy wpis... [tu książka skarg jest naddarta, jakby ktoś ją klientowi z całej siły wyrwał]. Wpis kierowniczki: NIEPRAWDA!!! KŁAMSTWO!!! - pisze Jan Wróbel.
 • Historykowi Tuskowi stojącemu na granicy
  60 lat temu Polska Ludowa dokonała odważnej wymiany pieniędzy. Stare wymieniono na nowe, a przy okazji wymieniono ceny. Krótko mówiąc – najwięcej, bo trzykrotnie, oszukano każdego, kto coś zaoszczędził. Prawdę mówiąc – działano na granicy prawa - pisze Jan Wróbel.
 • Człowiek z piłą dla Platformy
  Paweł Graś zapowiedział, że Platforma Obywatelska będzie musiała poszukać następcy Palikota. Łatwiej powiedzieć, niż zrobić. Panie Pawle kochany, mam! Mam! - pisze Jan Wróbel.
 • Zaklętych sto miliardów
  Proszę państwa, oto miś, miś jest bardzo grzeczny dziś... Tak mi się jakoś nasunął znany wierszyk, gdym wysłuchał był, że mamy dług publiczny, tak na oko – 100 miliardów. I że prawdę mówiąc, to dużo pieniędzy i jeszcze więcej kłopotów - pisze Jan Wróbel.