• Bartłomiej Wróblewski
  Profesor Małgorzata Gersdorf jest sędzią w stanie spoczynku. Szkoda, że nie złożyła stosownego oświadczenia, bo oszczędziłoby nam to nam wszystkim rozbieżnych interpretacji i emocji - mówi z rozmowie z dziennik.pl Bartłomiej Wróblewski z PiS - doktor nauk prawnych, członek sejmowej komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
 • Protest narodowców przed siedzibą Facebooka
  Po głośnym tekście Justyny Bryske pod tytułem "Klękam na oba kolana", głos zabrał opisywany w nim poseł PiS z Poznania Bartłomiej Wróblewski. Artykuł skomentował też dziennikarz Jerzy Sosnowski.
 • Bogusław Chrabota
  Od lat dziewięćdziesiątych był związany z telewizją Polsat. Teraz Bogusław Chrabota będzie nowym naczelnym "Rzeczpospolitej" - podaje "Puls Biznesu".
 • "Rzeczpospolita" napisała o śladach trotylu znalezionych we wraku tupolewa
  Kulisy zamieszania z artykułem "Rzeczpospolitej" o śladach trotylu we wraku tupolewa opisuje "Newsweek". Zdaniem tygodnika redaktor naczelny nie panuje nad tym, co dzieje się w jego gazecie.
 • Pierwsza strona "Rz" z artykułem o trotylu
  Osoby odpowiedzialne za ukazanie się artykułu "Trotyl we wraku tupolewa" poniosą daleko idące konsekwencje, jeżeli okaże się, że wprowadziły czytelników w błąd - poinformowali Rada Nadzorcza i właściciel dziennika "Rzeczpospolita" Grzegorz Hajdarowicz.
 • Paweł Lisicki odwołany ze stanowiska naczelnego "Rzeczpospolitej"
  Paweł Lisicki został odwołany ze stanowiska redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej"; zastąpi go Tomasz Wróblewski - poinformowano w czwartek na konferencji prasowej nowego zarządu Presspubliki, wydającej dziennik.
 • Tomasz Wróblewski
  Dobry kandydat musi mieć dobrze opowiedzianą historię walki i zwycięstwa. Jarosław Kaczyński chciał stworzyć historię z katastrofy lotniczej, ale ani to walka, ani tym bardziej jego zwycięstwo. Donald Tusk rok temu miał taką historię. Opowieść o zielonej wyspie. Ale dziś też już jej nie ma - pisze szef "DGP" Tomasz Wróblewski.
 • Tomasz Wróblewski: Flaga przedsiębiorczości
  Niezależnie od całej absurdalności retoryki o wciąganiu czy ściąganiu białej flagi nie ma dziś programu ani partii gotowej zatknąć flagę rozwoju. Flagę powrotu do wartości, którymi Polska wzbudzała kiedyś podziw całego świata.
 • Tomasz Wróblewski
  Profesor Zygmunt Freud swoimi 20 cygarami dziennie wykańczał najbliższe otoczenie. W tym złośliwego studenta, któremu raz wyrwało się pytanie - a jakie ukryte znaczenie może mieć palenie cygara? Czasem, mój drogi - odpowiedział Freud - palenie cygara może być tylko paleniem cygara - pisze szef "DGP" Tomasz Wróblewski.
 • Tomasz Wróblewski
  W 2008 r. lewicowi publicyści i ideolodzy neosocjalizmu w stylu Naomi Klein czy Grzegorza Kołodki za całe zło świata winili kapitalizm. Po dwóch latach rządowych interwencji, pakietów stymulacyjnych, nacjonalizacji, wyższych podatków, regulacji bankowych i limitów zarobków dla prezesów świat nie jest ani bardziej sprawiedliwy, ani tym bardziej bogatszy - pisze szef "DGP" Tomasz Wróblewski.