• Jessica Chastain w filmie "Wróg numer jeden"
  Krytycy nie mają wątpliwości, że jest to jeden z ważniejszych filmów ostatnich lat. Politycy wzywają do bojkotu dzieła Kathryn Bigelow. Nominowana do Oscara w 5 kategoriach historia schwytania Osamy bin Ladena wywołała spore zamieszanie. Już 8 lutego "Wróg numer jeden" trafi do polskich kin.
 • "Wróg numer jeden" wciąż w ogniu krytyki
  David Clennon, jeden z członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, zapowiedział, że celowo nie zagłosuje na obraz "Wróg numer jeden" podczas głosowania, które wyłoni zwycięzców tegorocznych Oscarów.
 • "Lincoln" z 12 nominacjami do Oscara
  Emma Stone i gospodarz tegorocznej oscarowej gali Seth MacFarlane przedstawili listę nominacji do 85. edycji nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Najwięcej, bo aż 12 szans na słynną nagrodę ma nowe dzieło Stevena Spielberga.
 • 12 nominacji dla "Lincolna"!
  Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła tytuły filmów oraz nazwiska twórców i artystów, którzy będą walczyć o Oscary 2013. Oto lista nominowanych do najsłynniejszej z nagród w poszczególnych kategoriach:
 • NAJLEPSZY FILM: "Les Misérables. Nędznicy"
  Najważniejsze brytyjskie nagrody filmowe EE BAFTA Film Awards zostaną przyznane po raz 65. W Londynie ogłoszono listę kandydatów do prestiżowych statuetek Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, więc przedstawiamy nominowanych w głównych kategoriach. Kto wygra, przekonamy się już 10 lutego.
 • Jessica Chastain nigdzie nie pasowała
  Jessica Chastain rozważała przefarbowanie włosów na blond, aby zwiększyć swoje szanse na karierę w Hollywood.
 • Serwis informacyjny TVP1 w sobotę wieczorem wyemitował materiał o amerykańskim filmie pokazującym akcję zabicia Osamy bin Ladena. W reportażu, pomyłkowo zamiast prawdziwego zdjęcia sztabu Baracka Obamy, wykorzystano jego zabawną przeróbkę, na której prezydent Stanów Zjednoczonych trzyma pada do gry.
 • "Wróg numer jeden" Kathryn Bigelow w ocenie szefa CIA
  Do dyskusji na temat filmu "Wróg numer jeden" ("Zero Dark Thirty") dołączył szef CIA, Michael Morell.
 • "Wróg numer jeden" w Polsce już w lutym
  Szanse Kathryn Bigelow na Oscara mogły się w ostatnich dniach znacznie zmniejszyć. Jej najnowsza produkcja, "Wróg numer jeden" ("Zero Dark Thirty"), trafił pod ostrzał krytyki amerykańskich polityków.
 • Jessica Chastain w filmie "Wróg numer jeden"
  Nowy film Kathryn Bigelow ma już cztery nominacje do Złotych Globów (i to w najważniejszych kategoriach: najlepszy dramat, reżyseria, scenariusz i aktorka w dramacie). Jest też jednym z faworytów w gonitwie oscarowej. Na polskie ekrany "Wróg numer jeden" – rzecz o akcji jednostki amerykańskiej marynarki wojennej, która schwytała Osamę Bin Ladena – wejdzie 8 lutego. Oto, co piszą o niej zachodni krytycy...