Policyjny bilans Wszystkich Świętych. Co się dzialo na drogach?02 listopada 2014 15 ofiar śmiertelnych i ponad 550 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców to bilans pierwszych dwóch dni weekendu Wszystkich Świętych.
Tutaj spoczywa serce Piłsudskiego. Płoną znicze na Rossie01 listopada 2014 Na wileńskiej Rossie, jak co roku, w Dniu Wszystkich Świętych zapłonęły tysiące zniczy. Na tej, jednej z najstarszych wileńskich nekropolii, spoczywa serce Józefa Piłsudskiego. Są tam też groby jego Matki, siostry, brata i pierwszej żony.
Katyń, Smoleńsk, Moskwa. Na rosyjskiej ziemi płoną świeczki ku czci zmarłych Polaków01 listopada 2014 Na mogiłach Polaków spoczywających w rosyjskiej ziemi płoną dziś świeczki. Hołd zmarłym rodakom oddali polscy dyplomaci i rosyjska Polonia.
Przybylska, Braunek, Andrycz, Różewicz... Oni odeszli w 2014 roku01 listopada 2014Śmierć w 2014 roku zebrała tragiczne żniwo wśród ludzi kultury, aktorów, polityków. Nina Andrycz, Zbigniew Romaszewski, Anna Przybylska, Małgorzata Braunek, Philip Seymour Hoffman, Robin Williams... Aż trudno uwierzyć, że nie ma ich już wśród nas.
Jak bezpiecznie podróżować samochodem? Psycholog radzi31 października 2014Po pierwsze zaplanuj wyjazd na cmentarz - radzi Ilona Butler z Instytutu Transportu Samochodowego. Psycholog podkreśla, że wiele nerwowych sytuacji i wypadków wynika z braku organizacji wyjazdu pierwszego listopada.
Tak dojedziesz na cmentarz w Warszawie. Zobacz mapy objazdów i parkingi31 października 2014We Wszystkich Świętych, 1 listopada oraz 2 listopada w pobliżu warszawskich cmentarzy priorytet będzie miała komunikacja miejska - ulice przy nekropoliach zostaną wyłączone z ruchu, a w ich pobliżu powstaną parkingi.
Cmentarni kieszonkowcy czyhają na łatwy łup31 października 2014 Tłumy w sklepach i przed straganami ze zniczami. Wśród kupujących jest też wielu kieszonkowców szukających łatwego łupu - ostrzega policja.
Jaka pogoda na Wszystkich Świętych? Nie ma co liczyć na słońce30 października 2014 Pogoda w czasie odwiedzin na grobach bliskich raczej nie da nam się we znaki, choć z drugiej strony nie ma co liczyć na ciepłą i słoneczną aurę.
Tragiczny weekend na polskich drogach. Było gorzej, niż rok temu04 listopada 2013Policjanci podsumowali akcję "Znicz". Z danych funkcjonariuszy wynika, że na polskich drogach zginęło więcej osób, niż rok temu. Zatrzymano też prawie 1300 pijanych kierowców.
Frytki pod cmentarzem i niechciane spotkania z rodziną, czyli absurdy Wszystkich Świętych31 października 2013 Obwarzanki i smażona kiełbasa pod cmentarzem, niemiłosierne korki i rewia mody nad grobami, to tylko kilka rzeczy, które sprawiają, że współcześnie dzień Wszystkich Świętych zatracił swój pierwotny charakter.