• Zgasły światła w Australii i Japonii
  Na całym świecie trwa akcja WWF „Godzina dla Ziemi”. W trakcie tej największej, proekologicznej akcji, wyłączane są światła wielu budynków w 180 państwach.
 • Dzik
  Ekolodzy z organizacji WWF są przeciwni masowym odstrzałom dzików z powodu afrykańskiego pomoru świń. Ich zdaniem, to ludzie, nie przestrzegając zasad bioasekuracji, przyczyniają się do zarażania swoich zwierząt w chlewniach.
 • Nasza planeta
  Zdjęcia powstawały w 50 krajach na wszystkich kontynentach, gdzie ponad 600 członków ekipy wspólnie nagrało materiał o długości ponad trzech i pół tysiąca dni zdjęciowych. Serial "Nasza planeta" będzie poświęcony niezwykłej różnorodności siedlisk przyrodniczych na całym świecie, od odległego arktycznego pustkowia i tajemniczych głębi oceanów aż po rozległe krajobrazy Afryki i tętniące życiem dżungle Ameryki Południowej. Światowa premiera serialu odbędzie się 5 kwietnia 2019 r.
 • Kinga Rusin weszła w szpilkach na Pałac Kultury / zdjęcie z oficjalnego profilu
  Kinga Rusin pokonała 30 pięter Pałacu Kultury i Nauki mając na nogach buty na szpilkach. Zdobycie najwyższego budynku w Warszawie, mimo mało komfortowego obuwia, zajęło prezenterce zaledwie 10 minut.
 • Łosoś
  W łososiu czają się toksyny, panga hodowana jest na hormonach, a zawartość kwasów omega 3 jest w niej śladowa, zaś soli i węgorza wkrótce może zabraknąć. Częste jedzenie ryb przynosi - poza korzystnym wpływem na zdrowie - również inny mniej znany skutek. Smacznych ryb wkrótce może zacząć brakować, a te, które pozostaną, będą miały coraz mniej wspólnego ze zdrowiem.
 • Ekolodzy szukają łososia, który żył w Wiśle pół wieku temu
  Ekolodzy z międzynarodowej organizacji WWF szukają okazów łososi z Wisły sprzed 50 lat. Chcą zdobyć materiał genetyczny potrzebny do odtworzenia tej populacji, pisze "Dziennik Polski".
 • Foki
  Nie udało się uratować foki szarej znalezionej na plaży w Mielnie - poinformował Mikołaj Zybała ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.
 • Specjalna akcja. 26 marca wyłącz światło!
  26 marca o godz. 20.30 zgaśnie światło w ramach akcji "Godzina dla Ziemi". To poparcie dla ochrony klimatu na naszej planecie. Akcja organizowana na całym świecie przez ekologów z WWF odbywa się pod hasłem "Godzina dla Ziemi WWF. Spraw, by trwała dłużej".
 • 85 proc. światowych zasobów ryb zniknie, jeżeli nie podejmiemy działań na czas
  85 procent światowych zasobów ryb jest zagrożonych wyginięciem - alarmuje organizacja ekologiczna WWF Polska. Ekolodzy powołują się na wydany przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) raport na temat stanu zasobów ryb na świecie.