• Robert Biedroń (CC BY 2.0)
  Magister politologii z Bieszczad już kilka lat temu został okrzyknięty "pierwszym gejem III RP". Od tego czasu dał się poznać z kontrowersyjnych akcji, ciężkiej pracy i… zbierania figurek Matki Boskiej. Polityczną karierę rozpoczął w połowie lat 90., właśnie wygrał wybory samorządowe i został prezydentem Słupska. Oto Robert Biedroń, jakiego nie znacie.
 • Jarosław Kaczyński
  Reakcja PO na oskarżenia o sfałszowanie wyborów samorządowych. Platforma Obywatelska szykuje pozwy cywilne przeciwko politykom prawicy, którzy otwarcie o tym mówili. Chodzi między innymi o Witolda Waszczykowskiego z PiS i lidera Polski Razem Jarosława Gowina.
 • Wybory w Radomiu
  Bo kart wydanych było mniej, niż tych policzonych; bo w komisji zasiadał krewny kandydata; bo na kartach wyborczych byli kandydaci z innego okręgu, bo urna wyglądała jak śmietnik... W całej Polsce do sądów okręgowych wpłynęło niemal 1,5 tys. protestów wyborczych - podaje Polska Agencja Praowa. 
 • Jarosław Kaczyński
  Jarosław Kaczyński w specjalnym liście zaprasza wszystkich kandydatów PiS w wyborach samorządowych na grudniową demonstrację do Warszawy.
 • PKW
  Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów samorządowych i zgodnie z zapowiedzią prawie w całości podała się do dymisji. Jedynie powołany niedawno Wiesław Kozielewicz pozostanie na swoim stanowisku. To rodzi obawy, czy nowy skład PKW zdąży się ukonstytuować przed uzupełniającymi wyborami do Senatu, które odbędą się w styczniu na Śląsku.
 • Radość w sztabie PO: Hanna Gronkiewicz-Waltz i Ewa Kopacz
  Hanna Gronkiewicz-Waltz oficjalnie prezydentem Warszawy. Miejska komisja wyborcza zakończyła liczenie głosów. 
 • Mieszkańcy Radomia głosują w lokalu wyborczym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomiu
  Nieprawidłowe liczenie głosów, karty wprowadzające w błąd i fatalna organizacja... DGP sprawdził, na co się najczęściej skarżyliśmy.
 • Mieszkańcy Radomia głosują w lokalu wyborczym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomiu
  Nieprawidłowe liczenie głosów, karty wprowadzające w błąd i fatalna organizacja... DGP sprawdził, na co się najczęściej skarżyliśmy.
 • Karty do głosowania w wyborach samorządowych
  Z zebranych przez nas informacji wynika, że sądy okręgowe otrzymały już niemal 500 protestów. Wciąż spływają kolejne, bo termin ich składania w biurach podawczych mija dzisiaj. Trzeba też jeszcze doliczyć te, które zostaną złożone w związku z drugą turą wyborów. Podczas poprzednich wyborów samorządowych złożono w sumie 475 protestów.
 • Liczenie głosów po drugiej turze wyborów samorządowych
  Zmiana na szczycie władzy w Radomiu, spektakularny powrót do rządzenia w Olsztynie, poseł na czele w Słupsku - oto przegląd sondażowych wyników drugiej tury wyników samorządowych w dużych miastach w całej Polsce.