• Patryk Jaki
  "Naszym kandydatem na prezydenta jest Andrzej Duda" - powiedział w czwartek wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki. Ocenił też, kto powinien reprezentować obóz władzy w kolejnym wyścigu o najwyższy urząd w państwie.
 • Wybory do PE
  Dlaczego sondaże nie pokazywały dominacji PiS? Zamożniejsi i lepiej wykształceni wyborcy Koalicji Europejskiej zadeklarowali ankieterowi, że zagłosują, a potem zostali w domu. Wyborcy PiS odwrotnie: głosują, choć się nie przyznają - czytamy w czwartkowej "Gazecie Wyborczej".
 • Sejm
  Po wyborach do Parlamentu Europejskiego rekonstrukcji wymaga nie tylko rząd. Zmiany muszą zajść także w ławach poselskich - informuje RMF.FM. I podaje nazwiska nowych parlamentarzystów. 
 • Europejskie wybory
  We wtorek wygasły mandaty 18 posłów wybranych do Parlamentu Europejskiego - poinformowało PAP Centrum Informacyjne Sejmu. Jak podkreślono w ławach na Wiejskiej nadal będzie zasiadał poseł PiS Dominik Tarczyński, który zasiądzie w europarlamencie po ewentualnym brexicie.
 • Wybory do PE
  PiS wygrał wybory do Parlamentu Europejskiego w woj. lubelskim uzyskując 58,95 proc. głosów. Koalicja Europejska otrzymała 28,17 proc. Na trzecim miejscu jest komitet Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy z poparciem 4,42 proc.
 • Wybory do PE
  Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego w okręgu śląskim, uzyskując 43,25 proc. poparcia. Koalicję Europejską poparło 40,24 proc. wyborców, trzecie miejsce zajęła Wiosna, uzyskując 5,82 proc. poparcia. Najwięcej głosów otrzymali w tym okręgu Jerzy Buzek (KE) i Jadwiga Wiśniewska (PiS).
 • Europejskie wybory
  Po wyborach do Parlamentu Europejskiego, zmiany nastąpią także w polskim Sejmie; z ławami na Wiejskiej pożegna się najpewniej 15 posłów PiS i 3 z PO. Do Brukseli wyjedzie Beata Szydło, Joachim Brudziński, Anna Zalewska, Beata Mazurek, a także Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz.
 • Wybory do europarlamentu
  Ponad 50-procentowe poparcie w wyborach do PE zanotowała Koalicja Europejska w dużych miastach w okręgu dolnośląsko-opolskim. PiS zaś wygrała w małych miejscowościach i na wsiach zdobywając tam niemal połowę oddanych głosów.
 • Wybory do PE
  W okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim PiS uzyskując 47,28 proc. głosów wygrał z Koalicją Europejską, którą poparło 37,03 proc. wyborców - podał PAP w poniedziałek Piotr Sarnacki sekretarz Okręgowej Komisji Wyborczej. Najwięcej głosów zdobyli Karol Karski (PiS) i Tomasz Frankowski (KE).
 • Wybory do europarlamentu
  46,01 proc. - to wynik Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu kujawsko-pomorskim. PiS z 39,24 proc. uzyskał drugi wynik, a trzeci Wiosna z 5,94 proc. poparcia. Najwięcej głosów otrzymali w tym okręgu Radosław Sikorki (KE) i Kosma Złotowski (PiS).