• Andrzej Duda
  Prezydent-elekt apeluje do rządzących o niedokonywanie w najbliższym czasie poważnych zmian ustrojowych. Andrzej Duda odebrał w pałacu w warszawskim Wilanowie uchwałę o wyborze na prezydenta.
 • Andrzej Duda
  "Współpracownicy Andrzeja Dudy izolują go od odwiedzających Polskę polityków zachodnich. Dopiero przygotowują go do prowadzenia własnej polityki zagranicznej", pisze "Rzeczpospolita".
 • Ewa Kopacz
  Powyborcze rozliczenia w PO, ale nie personalne. W przyszłym tygodniu odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PO. Będzie to okazja do szczerej rozmowy na temat tego, co zawiodło podczas kampanii prezydenckiej.
 • Wieczór wyborczy Bronisława Komorowskiego
  Platforma Obywatelska znalazła się na zakręcie. To opinia członka zarządu partii, szefa kujawsko-pomorskiej PO Tomasza Lenza. Jak powiedział, "z każdego zakrętu można wyjść jak się ma dobrego kierowcę". "Mamy nadzieję, że pani Ewa Kopacz poprowadzi tak Platformę, żebyśmy z tego zakrętu wyszli" - mówi Lenz.
 • Bronisław Komorowski
  Przegrana Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich jest również porażką Platformy Obywatelskiej - uważa Borys Budka.
 • Prezydent elekt Andrzej Duda
  Prawo i Sprawiedliwość podsumowuje kampanię prezydencką. Po południu (16.00) sztab Andrzeja Dudy zbiera się w siedzibie PiS w Warszawie. Na spotkanie został zaproszony Jarosław Kaczyński.
 • Andrzej Duda w sztabie wyborczym
  Frekwencja wyborcza wyniosła 55,34 procent. Andrzej Duda oficjalnie zwycięzcą wyborów prezydenckich. Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki.
 • Andrzej Duda i jego żona Agata w sztabie wyborczym
  Andrzej Duda może rozpocząć współpracę z Rosją z "czystą kartą". Możliwości takiej nie wyklucza szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow. Cytowany przez agencję Interfax rosyjski polityk twierdzi, że trudno oczekiwać od nowego prezydenta Polski poprawy stosunków na linii Warszawa-Moskwa, ale szansa jest.
 • Andrzeja Duda złożył w Warszawie kwiaty pod tablicą upamiętniającą pomordowanych w okresie PRL, w 67. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego
  Przyszły prezydent występuje z PiS. Jak tłumaczy Andrzej Duda, zasada bezpartyjności prezydenta wynika z konstytucji.
 • Andrzej Duda i radość w jego sztabie wyborczym
  "Wynik wyborów prezydenckich to cios dla Platformy Obywatelskiej" - uważa wiceprzewodniczący litewskiego Sejmu Gedyminas Kirkilas. W polskim radiu "Znad Wilii" powiedział, że trudno jest na razie prognozować, czy będą znaczące zmiany w polskiej polityce zagranicznej, gdyż temat ten był mało poruszany w kampanii wyborczej. Ale ma on nadzieję, że nowy prezydent Polski większy nacisk będzie kładł na współpracę regionalną.