• Polski złoty
  Co z tego, że jesteśmy coraz wydajniejsi, skoro nie odczuwają tego nasze portfele. Jakby tego było mało, rozjazd między płacą a pracą w Polsce jest większy niż w innych krajach
 • Mężczyzna na rowerze
  Jesteś zdenerwowany na samą myśl o pracy, nie jedź do niej... samochodem, tylko wsiadaj na rower. Kanadyjscy naukowcy dowiedli, że jazda na rowerze znakomicie uspokaja. Liczy się jednak czas dojazdu.
 • Coolpad Torino
  Na polskim rynku Coolpad wciąż jest firmą mało znaną, więc jego produkty traktowane są z rezerwą. Niesłusznie. Model Torino zdecydowanie zasługuje na uwagę.
 • Mężczyzna w łóżku
  Hiszpanie śpią o godzinę krócej niż inni Europejczycy, dlatego są mniej wydajni i bardziej znerwicowani - uważają tamtejsze władze.
 • Pracownicy w biurze
  Firmy dostosowały zatrudnienie do poziomu produkcji i zwiększyły wydajność. Pensje rosły szybciej. W pierwszych trzech miesiącach tego roku wydajność pracy w przemyśle, mierzona produkcją sprzedaną na zatrudnionego, była o 5,4 proc. wyższa niż przed rokiem. W tym czasie płace wzrosły o 6,6 proc. – wynika z danych GUS.
 • Choć pracoholizm to zaburzenie, wiele osób lubi chwalić się jego symptomami. Praca po godzinach, brak czasu na życie osobiste i świadome odmawianie sobie odpoczynku i relaksu, to zdaniem niektórych cechy zaangażowanego i w pełni oddanego firmie pracownika. Takie podejście do tego zaburzenia sprawia, że zdaniem wielu pracoholik pracuje lepiej i osiąga lepsze wyniki. Tymczasem naukowcy udowodnili, że to nieprawda.
 • Chcesz lepiej pracować? Kup kwiatek
  Naukowcy już wiedzą, jak sprawić, by lepiej się pracowało. Trzeba na biurku mieć kwiatki, a w czasie przerw wychodzić na dobrą kawę. Bo ta z dostępnych w pracy automatów, wydajności nam nie podniesie.