• Julia Roberts i Lucas Hedges
    Narkotyki zabijają więcej Amerykanów niż wypadki drogowe. Wśród uzależnionych rośnie liczba białych dzieciaków z dobrych domów. Jak Nic, bohater "Mojego pięknego syna", albo tytułowy Ben z filmu Petera Hedgesa.
  • "Dryblując przez granicę. Polsko-ukraińskie Euro 2012" to zbiór 8 esejów poświęconych miastom-gospodarzom tegorocznych Mistrzostw Europy. Z książki wyłania się obraz wspaniałej przeszłości futbolu i współczesnego upadku sportowych ideałów.
  • "Z nowego wspaniałego świata"
    Jak czuje się czarnoskóry człowiek w wysokorozwiniętym europejskim kraju? Jak traktowany jest bezdomny w cywilizowany społeczeństwie? I wreszcie do czego zdolni są "ludzie biznesu" by osiągnąć sukces? Na te pytania w swojej książce "Z nowego wspaniałego świata" odpowiada Gunter Wallraff niejednokrotnie na własnej skórze przekonując się, że ten nowy świat wcale tak wspaniałym nie jest.
  • Fragment okładki książki "Pamięć przetrwania"
    W książce "Pamięć przetrwania", amerykański historyk Christopher R. Browning opisuje okupacyjne losy Żydów z jednego polskiego miasteczka - Wierzbnika pod Starachowicami.