• Opony zimowe czy całoroczne?
  Kierowcy mają dylemat. Na jakie opony się zdecydować? Zimowe czy całoroczne? " Odradzamy kierowanie się wyłącznie ceną" – mówi dziennik.pl Lech Kwapiszewski, doradca biznesowy ds. opon osobowych w Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.
 • Opony zimowe to za mało?
  Przygotowanie samochodu do zimy dla większości kierowców oznacza zwykle jedynie wymianę opon. Zanim pojawi się śnieg, a temperatura spadnie poniżej zera warto również zadbać m.in. o: odpowiedni poziom płynów eksploatacyjnych, stan instalacji elektrycznej oraz stan wycieraczek i oświetlenia.
 • Opony zimowe
  Na zaśnieżonej drodze pozwalają zachować kontrolę nad pojazdem, a przy ujemnych temperaturach nie tracą swoich właściwości i nie zużywają się zbyt szybko - oto dlaczego jesienią warto zmieniać opony z letnich na zimowe.
 • Jaki olej silnikowy na zimę?
  Zima i mróz atakują Polskę. IMGW prognozuje, że w najbliższych dniach temperatura maksymalna wyniesie od -14 st. lokalnie na krańcach północno-wschodnich, -12 st., -10 st. na wschodzie i w rejonach podgórskich do -6 st., -2 st. na zachodzie i północnym zachodzie. Nad samym morzem lokalnie -1 st. A wymiana opon to nie wszystko...
 • W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym wiele mówi się o konieczności wymiany letnich opon na zimowe. Czy jest to prawny obowiązek, za którego niespełnienie policjant może wystawić mandat?
 • Test opon
  Polacy są świadomi konieczności zmiany opon na letnie i zimowe, jednak nie zawsze dbają o zamontowane ogumienie. Wiele osób z oszczędności lub niewiedzy korzysta z opon bardzo długo, nie zwracając uwagi na poziom zużycia bieżnika. Korzystanie ze zużytych opon znacznie zmniejsza poziom bezpieczeństwa.
 • Test opon
  Złe przechowywanie opon przez użytkowników może prowadzić do poważnych, choć niewidocznych uszkodzeń. Dlatego kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność, kupując używane ogumienie, nawet w pozornie doskonałym stanie. Tego problemu nie ma, jeśli kupujemy nowe opony, nawet takie, które zostały wyprodukowane kilka lat wcześniej.
 • Opony letnie
  Tylko dwie trzecie kierowców zmienia opony w swoich pojazdach na letnie, mimo że deklaruje to dziewięciu na 10 kierowców. Ci, którzy tego nie robią, narażają się nie tylko na dodatkowe koszty, lecz także na niebezpieczeństwo.
 • Zmieniłeś już opony na letnie?
  Z wymianą opon na letnie nie warto się przesadnie spieszyć. Przekonali się o tym zapewne ci kierowcy, którzy na święta wyruszyli na letnim już ogumieniu i mieli problemy na śliskich i ośnieżonych drogach.  
 • Opony zimowe
  Uwaga! Bruksela kolejny raz zagląda pod karoserię samochodów - także tych na polskich drogach. Efekt? Wraz z początkiem listopada wchodzi w życie nowy przepis dotyczący obowiązkowego systemu monitorującego ciśnienie w kołach. Przez zmianę w prawie kierowcy zapłacą znacznie drożej za wymianę opon np. na zimowe.