• mieszkanie
  Właściciele mieszkań, udostępniając je lokatorom, coraz częściej decydują się na umowę najmu okazjonalnego. Jakie prawa daje ona wynajmującemu i do czego zobowiązuje najemcę? Czy jest lepsza od najmu tradycyjnego?
 • modne mieszkanie
  Dla jednych to wygoda, dla innych problem, ale w Polsce mieszkania na wynajem są umeblowane. Kiedy to rzeczywiście jest potrzebne? I dlaczego to może być problem dla nowych, dużych inwestorów?
 • mieszkanie
  Rozwój technologii sprawia, że znalezienie mieszkania do wynajęcia staje się coraz łatwiejszym zadaniem. Inteligentne narzędzia ułatwiające przeszukiwanie ofert, chatboty, interaktywne mapy czy elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych eliminują wiele czasochłonnych czynności związanych z poszukiwaniem odpowiedniego lokum. Jak szybko wynająć mieszkanie i na co zwrócić szczególną uwagę - podpowiadają eksperci serwisu domiporta.pl.
 • Mieszkanie na wynajem
  Decyzja o formie opodatkowania najmu należy do wynajmującego. Ma on prawo wybrać opodatkowanie na zasadach ogólnych lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Przedsiębiorcy, prowadzący wynajem w ramach działalności gospodarczej, mogą opłacać też podatek liniowy.
 • Ceny wynajmu mieszkań są podobne jak w 2012 roku, a w niektórych miastach nawet trochę spadły - wynika z danych serwisu otodom.pl. Wyjątkiem na mapie nieruchomości jest Warszawa, gdzie ceny są zdecydowanie wyższe niż w innych regionach Polski.
 • Mieszkanie
  Zmiana trendu. Zamiast trzymać grubszą gotówkę na lokacie lub kupować obligacje, lepiej zainwestować w mieszkanie i zacząć je wynajmować.