• Łąka
  Przyszła wiosna, część rolników będzie więc znów podkładać ogień na łąkach. Minister rolnictwa przypomina, że ten proceder jest bez sensu - nie dość, że wcale nie pomaga glebie, to jeszcze ci, którzy palą łąki mogą stracić unijne dotacje.
 • Gliniane naczynia
  Dziesięciogodzinne widowisko prezentujące średniowieczne metody wypalania ceramiki odbędzie się w niedzielę w Hucie Szklanej (Świętokrzyskie). W ziemnym palenisku wypalone zostaną wszystkie naczynia wykonane przez turystów odwiedzających latem Góry Świętokrzyskie.
 • Straż pożarna
  Z powodu wypalania traw i nieużytków w sobotę doszło do prawie 5 tys. pożarów - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak. W pożarach, które najczęściej wybuchały w woj. mazowieckim, śląskim i małopolskim, zginęły dwie osoby, w tym jeden strażak z OSP.
 • Łąka, zdjęcie ilustracyjne
  Wiosna, więc polscy rolnicy podpalają trawy. Nie pomagają tłumaczenia naukowców, że to nic nie da i strażaków, że w ten sposób doprowadza się do wielkich pożarów. Dlatego też rządowa agencja chce uderzyć podpalaczy po kieszeni. Kto podpala trawy, może stracić dotacje.