• Beata Mazurek
  To nie wysłuchanie publiczne, to jest samowolka i demolka opozycji, wysłuchanie jest wtedy, kiedy wyrazi na nie zgodę Sejm albo komisja - tak rzecznik PiS Beata Mazurek skomentowała w rozmowie z dziennikarzami poniedziałkowe spotkanie ekspertów na temat projektu PiS o Sądzie Najwyższym.
 • Sejm
  Komisja administracji i spraw wewnętrznych opowiedziała się w piątek przeciw wysłuchaniu publicznemu projektu ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Komisja powołała 11-osobową podkomisję, która zajmie się projektem.
 • Ewa Stankiewicz
  Oskarżeniami o antysemityzm skończyło się wystąpienie Ewy Stankiewicz w czasie wysłuchania publicznego w Sejmie. Szefowa Fundacji Solidarni 2010 mówiła o "pełniących obowiązki Polaków" oraz "setkach ubeków" w TVP.
 • Europarlament
  Około 3 milionów głosów nieważnych, różnice między sondażami exit-poll , a wynikami wyborów, represje wobec dziennikarzy. O takich nieprawidłowościach podczas tegorocznych wyborów samorządowych w Polsce mówią uczestnicy wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim. Spotkanie zostało zorganizowane przez grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należą europosłowie Prawa i Sprawiedliwości.